• Turniej szachowy

     • 23 marca Nnasi uczniowie rozwijali zmysł strategiczny podczas Szkolnego Turnieju Szachowego. Turniej zorganizowany był nie tylko dla osób grających na zaawansowanym poziomie, ale dla wszystkich znających zasady gry w szachy i chcących podjąć wspólną zabawę i rywalizację.
      Poziom gry był bardzo zróżnicowany, przez co każdy uczestnik mógł znaleźć przeciwnika na swoim poziomie. Niezależnie od doświadczenia meczom graczy o podobnych umiejętnościach towarzyszyły duże emocje i rywalizacja.
      Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, 

     • Pomoc prawna, porady obywatelskie, mediacja

     • Powiat KAZIMIERSKI powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.

      Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

      Szczegóły na stronie: 

     • Wiosna, wiosna

     • Pełen atrakcji pierwszy dzień wiosny

      Rozgrywki sportowe, strzeleckie, gra w milionera, wybór miss i mistera wiosny, prezentacja prac utalentowanych uczniów.

      Uczymy się razem, jak rozwijać swoje zainteresowania.

     • Wojskowe Targi Służby i Pracy

     • W piątek 17 marca członkowie Oddziału Mundurowego z naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Pińczowa na Wojskowe Targi Służby i Pracy. Na miejscu mogli nie tylko zobaczyć, ale i wziąć do ręki najnowsze modele broni, wejść do wnętrza czołgu Leopard 2, czy systemów rakietowych " Poprad" oraz wielu innych pojazdów.

      Włącznie z wojskowym kładem . Żołnierze chętnie odpowiadali na pytania nie tylko dotyczące sprzętu, ale i na temat ich codziennej służby. Na koniec wszyscy uczniowie zebrali się przy gorącym żołnierskim kotle z tradycyjną grochówką...

     • "Smaczne" zajęcia zawodowe hotelarzy z 3a

     • Swoje święto mają pierogi, makaron czy pizza... A u naszych hotelarzy dzisiaj swoje święto miały TOSTY. Były na słodko, były na słono i wytrawnie i z dodatkami.... były po prostu pyszne:).

     • Kolejne warsztaty strzeleckie dla Uczniów Szkół Podstawowych

     • 15 marca gościliśmy w ZSZ w Odonowie Uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 wraz z opiekunami. Wykorzystując bazę dydaktyczną naszej szkoły - terenową strzelnicę sportową oraz strzelnicę broni pneumatycznej mogliśmy zaprezentować umiejętności strzeleckie członków działającego w szkole Oddziału Mundurowego. Pod czujnym okiem instruktora strzelectwa ósmoklasiści mieli okazję sprawdzić własne umiejętności strzeleckie, co cieszyło się dużym powodzeniem.

      Od przyszłego roku szkolnego w Technikum kształcącym w zawodzie technik logistyk planujemy otworzyć Oddział Przygotowania Wojskowego. Zapraszamy do nas. 

       

     • Świętujemy z liczbą 𝜋

     • To jedyna liczba, która ma swoje święto, obchodzimy je 14 marca. 
      Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs Zostań Mistrzem Królowej Nauk. W konkursie uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I, II, III technikum.

     • "Być kobietą, być kobietą..."

     • Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu zdarzeń... tego życzyli 8 marca nasi starsi i młodsi Panowie wszystkim Paniom w naszej szkole.
      Jak co roku odbyła się też część artystyczna w wykonaniu uczniów Technikum.

     • Wojskowi kolejny raz w Odonowie

     • W ramach akcji #PoznajSwojegoRekrutera 6 marca w ZSZ w Odonowie odbyło się spotkanie Mundurowych z uczniami. 

      Podczas spotkania Major Stanisław Kasza z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju wraz z Chorążym Arkadiuszem Mazurkiewiczem-Kulką ze Szkoły Podoficerskiej SONDA w Zegrzu zachęcali do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego prezentując różne formy służby wojskowej.

      Uczniowie mogli pozyskać szczegółowe informacje na temat szkolnictwa wojskowego, dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, Zawodowej oraz Terytorialnej Służby Wojskowej.

      Doskonałym przygotowaniem dla przyszłych wojskowych będzie planowany w klasie pierwszej Technikum kształcego w zawodzie technik logistyk Oddział Przygotowania Wojskowego.

     • Dobre zawody są u nas - Festiwal Zawodów w Koszycach

     • Nasi zawodowcy prezentowali swoje umiejętności na Festiwalu Zawodów w Koszycach. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas ósmych i siódmych cieszyły się soft-drinki serwowane przez uczennice technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa. Uwagę zwracały też filmy przygotowane przez przyszłych techników informatyków oraz logistyczne umiejętności uczniów należących do Oddziału Mundurowego. 

      Zachęcamy uczniów klas ósmych do wyboru naszej szkoły. Mamy nadzieję, że przyszli technicy logistycy będą mieli możliwość wstąpienia do Oddziału Przygotowania Wojskowego w naszej szkole.

     • Praktyki zagraniczne we Włoszech dla naszych hotelarzy

     • Wyjazd na staż odbędzie się w terminie od 01.05 do 16.05.2023 r. (w tym 2 dni przeznaczone na podróż). Projekt umożliwi uczniom kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, pozwoli rozwijać posiadane umiejętności językowe oraz umiejętność adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich. Rekrutacja do projektu jest skierowana dla uczniów klas II – IV kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa.

      Projekt realizowany jest przez Fundację Ku Pomocy w konsorcjum z Zespołem Szkół w Staszowie oraz Zespołem Szkół Zawodowych w Odonowie w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

      Rekrutacja trwa do 13 marca 2023 r.

     • ,,Chcemy wygrać z sepsą!’’ 31. Finał WOŚP

     • 29 stycznia to data kolejnego już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół Szkół Zawodowych
      w Odonowie w tym roku będzie reprezentować w trakcie grania Orkiestry 16 wolontariuszy z klas: IA, IB, IIA, III A, IVA i IVB Technikum.
      Zimowe, styczniowe dni nie zachęcają do wychodzenia z domu. Mimo to grupy uczniów zarówno tych
      z Odonowa, jak i innych szkół wychodzą na ulice, by kwestować w ramach wolontariatu. Świadczy to o tym, że współczesnej młodzieży nie brakuje empatii. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem: ,,Chcemy wygrać z sepsą!’’.

     • Studniówek czar - wspomnienia

     • Na   100 dni przed egzaminem  dojrzałości,  maturzyści  z Technikum im. Władysława Grabskiego w Odonowie biesiadowali  w  lokalu   „Monika”  w Działoszycach.

      W ponad 75-letniej historii Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie, studniówki w większości odbywały się w szkole. Od kilkunastu lat organizatorzy jednak wybierają studniówkę poza szkołą. Tym sposobem bale dojrzałości ZSZ w Odonowie odbyły się już prawie we  wszystkich okolicznych lokalach.

      Punktualnie o godzinie 19 zebranych gości powitali prowadzący część oficjalną przedstawiciele klasy IV b Martyna Bińkowska i Klaudia Bałaga. Gorącymi brawami powitano Przewodniczącego Powiatu Kazimierskiego – Pana Jerzego Bojanowicza, Panią dyrektor ZSZ w Odonowie Jolantę Mizio, Panią  Wicedyrektor Wioletę Żabicką, grono pedagogiczne, rodziców, koleżanki i kolegów maturzystów oraz towarzyszące im osoby. Prowadzący podkreślili podniosły nastrój balu studniówkowego z poszanowaniem tradycji i obyczajów. By więc stało się im zadość, rozpoczęto bal dostojnym, staropolskim tańcem – polonezem. Podniosłą atmosferę wieczoru podkreślały piękne kreacje maturzystów.

      Część oficjalną wypełniły przemówienia oraz życzenia dla przyszłych maturzystów.

      W podziękowaniu dla nauczycieli i rodziców  dedykowano im piosenki „Nic dwa razy się nie zdarza” , „Biegnij przed siebie”  .

      Czar studniówkowych kreacji…

      Zachwycały kreacje uczennic – dominowały suknie czarne, błękitne, długie. Zmiana w wyglądzie -  makijaż, fryzura, wieczorowa kreacja powodowała, że trudno było rozpoznać niektóre osoby.

      Rodzice -  najlepsi logistycy

      Studniówka odbyła się dzięki zaangażowaniu rodziców, których działaniami kierowała Pani Urszula Jaros.  Rodzice zadbali o wybór lokalu, menu studniówkowe, umowę z zespołem muzycznym. Zatroszczono się  również o bezpieczeństwo uczestników  balu.

      Dalsza część balu obfitowała w wiele atrakcji. Był tort studniówkowy, sesja fotograficzna,  zabawa do białego rana.

     • Wizyta Wojewódzkich koordynatorów ratownictwa medycznego

     • Pan Arkadiusz Lech oraz Paweł Kubicki, którzy pełnią obowiazki Wojewódzkich Koordynatorów Ratownictwa Medycznego odwiedzili naszą szkołę 18 stycznia 2023 roku.

      Podczas spotkań z uczniami oraz pracownikami przekazali bardzo ważne informacje dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz specyfiki pracy ratowników medycznych. 

      Podczas warsztatów każdy uczestnik spotkania miał możliwość doskonalenia umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem defibrylatora AED.

      Dziękujemy prowadzącym warsztaty za profesjonalne przygotowanie ćwiczeń i sympatyczną atmosferę. 

     • Trenuj z wojskiem w ferie

     • Zaproszenie przekazane przez Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku Zdroju:

      "Informujemy iż Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi program pod nazwą Trenuj z Wojskiem w ferie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach w dniach 28 stycznia i 11 lutego.

      W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, wiek i kontakt – możesz do tego wykorzystać email: cpdmz@ron.mil.pl i telefon: 261 174 347261 174 270 lub zgłoś się osobiście ul. Wojska Polskiego 300, Kielce. Nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      Uczestnikami szkolenia mogą być osoby:

      • posiadające polskie obywatelstwo, niebędące obywatelami innego kraju
      • w wieku od 15 do 65 lat (poniżej 18 lat za zgodą rodzica/opiekuna)
      • bez poważnych problemów zdrowotnych

      Szkolenie jest bezpłatne. Zapewniamy ubezpieczenie i wyżywienie.

      Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością, m.in. posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie się podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem.

      Dla zainteresowanych służbą wojskową będzie to możliwość sprawdzenia jak wygląda szkolenia wojskowe i jak to jest być żołnierzem. Po zakończeniu szkolenia wystawiany będzie punkt rekrutacyjny. Będzie można w ekspresowym tempie złożyć aplikację do służby i wstąpić w szeregi Wojska Polskiego.

      Więcej informacji na stronie internetowej: https://cpdmz.wp.mil.pl/pl/pages/trenuj-z-wojskiem-w-ferie/"

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
   • 41 35 21 173 513950701
   • Odonów 54 28-500 Kazimierza Wielka Poland
   • /zszodonow/SkrytkaESP
  • Logowanie