• Pamiętamy o tych, którzy odeszli

     • Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji.

      31 października Oddział Mundurowy ZSZ w Odonowie odwiedził groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

     • Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

     • 25 października 2023 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny II Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, której motto brzmi: "Hotele są tak dobre jak ludzie, którzy w nich pracują".

      W eliminacjach szkolnych wzięło udział 19 uczniów z  klas hotelarskich. Zwyciężyły Kasia i Gabrysia z klasy Va. Gratulujemy i trzymamy kciuki bo już 13 grudnia etap okręgowy.

     • Logistycy podjęli wyzwanie

     • W dniu 26 października 2023 r. uczniowie klasy Va wzięli udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

      Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są: wiedza, umiejętności oraz postawy w obszarze branży TSL (transport-spedycja-logistyka).

      Celem głównym Olimpiady jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów w obszarze branży TSL, pobudzanie ich twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, a także lepsze przygotowanie uczniów do nauki
      w szkołach wyższego stopnia (kształcących na kierunkach Logistyka i/lub Transport) lub do wykonywania zawodu.

      Dziękujemy uczestnikom. Trzymamy kciuki.

     • Logistycy i informatycy na wycieczce branżowej w Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach

     • W piątek 27 października uczniowie klas drugich technikum im. W. Grabskiego w Odonowie zwiedzili Centrum Edukacji Lotniczej na lotnisku Balice koło Krakowa. Celem wyjazdu było  zapoznanie się z profesjonalnie zorganizowaną i wyposażoną jednostką branży turystyczno-logistycznej.

      Tematem spotkania uczniów ZSZ w Odonowie ze specjalistami Centrum Edukacji Lotniczej była „Ścieżka pasażera oraz taras widokowy”. Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem infrastruktury terminalowej, zwiedzili taras widokowy oraz dowiedzieli się jak zbudowane jest lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera.

      Serdecznie dziękujemy za miłą i profesjonalną organizację zajęć w CEL Kraków AIRPORT.

     • Dzień Postaci Fikcyjnej w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie

     • 27 pażdziernika pomysłowi Uczniowie ZSZ w Odonowie wykreowali różne postaci z bajek i nie tylko...

      Mogliśmy podziwiać pomysły, zaangażowanie w przygotowanie kreacji jak i współpracę w zespole.

      Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz Pani Patrycji Mamczyńskiej za przygotowanie tego wydarzenia.

     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     • Stypendystką Prezesa Rady Ministrów w ZSZ w Odonowie na rok szkolny 2023/24 została Klaudia, uczennica klasy V kształcąca się w zawodzie technik logistyk. W dniu 26 października Klaudia otrzymała dyplom i gratulacje z rąk Wicewojewody Świętokrzyskiego Rafała Nowaka oraz Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty Katarzyny Nowackiej. Uroczystość rozdania dyplomów miała miejsce w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

      Gratulujemy Klaudii i życzymy jej dalszych sukcesów.

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • 16 października 2023 roku ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery - pod hasłem "Talent i Praca - To Się Opłaca".

      Jest to coroczna akcja inicjowana przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych, mająca na celu inspirowanie lokalnych inicjatyw i działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego.

      W naszej szkole również odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery. Od 16 do 20 października uczniowie mogli spotkać się z pracodawcami, doradcami zawodowymi, absolwentami naszej szkoły oraz służbami mundurowymi.

      Podczas tych spotkań uczniowie dowiedzieli się:

      - jak rozpocząć poszukiwania pracy,

      - na jaką pomoc mogą liczyć ze strony Urzędu Pracy,

      - jak uatrakcyjnić swoje CV czyli kursy, szkolenia i warsztaty,

      - na co zwracają uwagę pracodawcy podczas rekrutacji,

      - jak przebiega proces rekrutacji

      - jakie są wyzwania i korzyści prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. 

      Absolwenci naszej szkoły podzielili się z uczniami swoim doświadczeniem oraz udzielili kilku cennych rad, o których należy pamiętać przy poszukiwaniu pracy.

      Podczas spotkania ze służbami mundurowymi uczniowie dowiedzieli się jakie warunki należy spełnić, aby rozpocząć pracę w wojsku, policji czy straży.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację OTK w naszej szkole. Szczególne podziękowania składamy naszym gościom:

      Pani Stanisławie Szuba - Dyrektor Banku PKO BP oddział Kazimierza Wielka,

      Panu Rafałowi Gabryś - Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej,

      Doradcom Zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy,

      Absolwentkom naszej Szkoły - Annie Rusieckiej i Paulinie Porębskiej.

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSZ w Odonowie

     • Każdy ma swoją szansę – wystarczy tylko chcieć

      – tak zachęcał uczniów do kreowania swojej kariery zawodowej, Absolwent Liceum Profilowanego w Odonowie – młodszy aspirant Łukasz Parada, Przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej na spotkaniu w dniu 20 października 2023 w ZSZ w Odonowie.

      Na wyjątkowym spotkaniu ze służbami mundurowymi podsumowano Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSZ w Odonowie.

      Perspektywy służby w Wojsku Polskim, straży pożarnej i policji przedstawili Uczniom Przedstawiciele służb mundurowych.

      10 Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej reprezentowali: szer. Mariusz Piekarski, szer. Michał Szewczyk.

      Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku Zdroju reprezentowali: Szef Wydziału Rekrutacji major Stanisław Kasza oraz por. Mateusz Michalski, st. chorąży Jacek Pęczkowski.

      Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej reprezentował Komendant Powiatowy st. kpt. Marcin Oziębło oraz mł. asp. Łukasz Parada.

      Komendę Powiatową Policji w Kazimierzy Wielkiej reprezentowali: Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego komisarz Szczepan Bała, sierżant sztabowy Tomasz Darmoń oraz aspirant sztabowy Sławomir Ciemniak.

      Dzięki interesującym relacjom Gości ukazano naszym Uczniom perspektywy rozwoju zawodowego w policji, straży pożarnej oraz możliwości, jakie stwarza Wojsko Polskie.

      Podkreślono, że praca w służbach nie tylko daje satysfakcję finansową ale również przyczynia się do poczucia pełnienia ważnej dla społeczeństwa misji.

      Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy w dniach 17-23 października odwiedzili naszą szkołę i przekazali Uczniom cenne wskazówki, jak kierować swoim dalszym rozwojem zawodowym.

       

     • Z wizytą w Centrum Logistycznym

     • 16 pażdziernika logistycy z ZSZ w Odonowie udali się na wycieczkę branżową do Rohlig Suus Logistics – międzynarodowej firmy z siedzibą w Krakowie, która zajmuje się głównie logistyką kontraktową i jest Europejskim Centrum Logistycznym, zatrudniającym 2 500 pracowników.

      Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działalnością polskiej firmy o globalnym zasięgu w branży TSL. Duże wrażenie na zwiedzających wywarły nowoczesne magazyny towarów oraz systemy spedycji i dystrybucji.

      Dziękujemy kierownictwu Rohlig Suus Logistics za umożliwienie naszym uczniom poznania prężnie działającej firmy oraz za profesjonalne przedstawienie tej branży.

     • "100 lat" dla Nauczycieli od Uczniów ZSZ w Odonowie

     • Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej było okazją do przekazania Nauczycielom wielu ciepłych słów i życzeń.

      Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowy. Dyrektor wręczyła Nauczycielom i Pracownikom dyplomy uznania i nagrody, ogłosiła również nagrodę specjalną dla Uczniów.

      Uczniowie wyśpiewali Nauczycielom życzenia a świętowanie zakończono wspólnym tańcem.

      Nauczyciele po raz kolejny przekonali się, że mogą liczyć na szacunek i uznanie swoich Uczniów.

      Dziękujemy!

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • W dniu 26 września, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 4. i 5. przygotowali tematyczne plakaty związane z językami i kulturą różnych państw. Dodatkowo, wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie z okazji Dnia Języków Obcych. W całym budynku szkolnym rozwieszone zostały kody QR, po których zeskanowaniu na telefonach uczniów wyświetlały się pytania na temat języków świata, kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Uczniowie musieli zostać poszukiwaczami, ponieważ pytań (tj. kodów) było aż 55 i można je było znaleźć w przeróżnych miejscach w szkole. Pomysł zyskał bardzo pozytywny odbiór, jako iż już po pierwszej godzinie lekcyjnej znalazły się osoby, które zdążyły odpowiedzieć na ponad 50 pytań!

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu.

     • Rajd rowerowy

     • Wieloletnią tradycją ZSZ w Odonowie jest popularyzacja aktywnych form wypoczynku. Uczestnicy tegorocznego rajdu rowerowego mieli okazję do podziwiania walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Ponidzia. 

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
    • 41 35 21 173 513950701
    • Odonów 54 28-500 Kazimierza Wielka Poland
    • /zszodonow/SkrytkaESP
    • AE:PL-28211-93799-DHJUR-21
   • Logowanie