• Siatkarska dominacja drużyn z Odonowa

• Piątkowe zawody o mistrzostwo Powiatu w siatkówce szkół ponadpodstawowych, w Kazimierskiej Hali Sportowej, zakończyły się podwójnym zwycięstwem drużyn dziewcząt i chłopców z Odonowa.

Obydwie drużyny wygrały wszystkie mecze i okazały się bezkonkurencyjne wśród  lokalnych rywali.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• II Kazimierska Giełda Szkół Ponadpodstawowych

• Stoisko ZSZ w Odonowie na II Kazimierskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych było wyjątkowo barwne i ciekawe. Hotelarze serwowali pyszne przekąski i soft drinki, logistycy proponowali grę i ciekawe nagrody, informatyków wspierali nasi projektowi Partnerzy z firmy Syntea. Wirtualne google cieszyły się dużym zainteresowaniem. Byliśmy bezpieczni dzięki ochronie naszego oddziału mundurowego.

Dziękujemy Panu porucznikowi Pawłowi Pasternakowi - naszemu absolwentowi, za ciekawą i inspirującą prezentację swojej kariery zawodowej i motywowanie młodzieży do wyboru kierunku technik logistyk z oddziałem przygotowania wojskowego w Technikum w Odonowie.

• VIII Rajd Józefa Piłsudskiego z udziałem Uczniów z Odonowa

• 15. marca kadeci Oddziału Mundurowego w  ZSZ w Odonowie wzięli udział w marszu i uroczystościach upamiętniających postać Józefa Piłsudskiego. Organizatorami rajdu było Muzeum Regionalne w Pińczowie oraz Związek Strzelecki „Niepodległość”.

15-sto kilometrowa trasa prowadziła z Pińczowa do Grudzyna, gdzie znajduje się dworek Józefa Piłsudskiego.

Uczestnicy marszu złożyli wiązanki i znicze na cmentarzu w Mierzwinie, gdzie znajduje się mogiła piłsudczyków poległych w walkach nad Nidą w 1915 r.

• Sukces Ucznia z Odonowa w konkursie „Zastosowania sztucznej inteligencji-szanse i zagrożenia”.

• Gratulujemy Mateuszowi, który zajął I miejsce w konkursie zorganizowanym w tegorocznej edycji Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorami konkursu byli: Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

4 marca 2024 r. w siedzibie Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach miały miejsce obchody XII ŚDBI. W programie nie zabrakło wykładów, warsztatów i prezentacji propagujących zasady bezpieczeństwa w sieci. Wśród eksponowanych materiałów znalazł się film autorstwa naszego Ucznia Mateusza pt. „Zastosowania sztucznej inteligencji  -szanse i zagrożenia”.

Mateusz przygotował film pod kierunkiem Pani Agnieszki Krupa, której gratulujemy pomysłów i dziękujemy za inspirowanie uczniów do podejmowania ciekawych wyzwań.

Dziękujemy Organizatorom za wyrazy uznania dla naszego Ucznia i cenne nagrody.

• Dobre zawody są u nas!

• Jak wskazuje Obwieszczenie Ministra Edukacji i Nauki (M.P. 2023 poz. 145) technik logistyk, technik hotelarstwa i technik informatyk to zawody o istotnym zapotrzebowaniu na rynku pracy. Nic więc dziwnego, że 1. marca zawody te cieszyły się dużym zainteresowaniem ósmoklasistów podczas Festiwalu Zawodów 2024 w Zespole Placówek Oświatowych w Koszycach. Szczególną uwagę zwracali przedstawiciele działającego w szkole oddziału mundurowego. Zachęcali oni do wstąpienia do Oddziału Przygotowania Wojskowego, który od przyszłego roku szkolnego będzie funkcjonował w ZSZ w Odonowie, dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej. Darmowe umundurowanie, wyjazdy do jednostki patronackiej na zajęcia praktyczne i biwaki, przywileje przy rekrutacji na uczelnie wojskowe oraz skrócony czas odbycia służby wojskowej to tylko niektóre z przywilejów dla kadetów OPW. Zapraszamy do Odonowa. Rekrutacja już wkrótce!

• DZIEŃ KOBIET – MARZEC 2024

• W tym roku Dzień Kobiet świętowaliśmy wcześniej niż zwykle, bo już 1. marca.

Ten dzień był kolejną okazją do wspólnego spotkania oraz zaprezentowania talentów artystycznych naszych uczniów. W tym roku program słowno-muzyczny został przygotowany pod hasłem : „Kobiety, ach te kobiety…”. Jego przewodnia myśl została ujęta i rozwinięta w prezentacji tzw. „typów kobiet”, np. pracoholiczki, kumpeli, sportsmenki i feministki. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo ciekawe kreacje tych współczesnych portretów poprzez odpowiedni dress code każdej z nich oraz prezentację najbardziej charakterystycznych cech zachowań przynależnych tym „typom”.

Tematyka związana z życiem kobiet dominowała również w wierszach oraz piosenkach – niektóre z nich były śpiewane na bis wspólnie z publicznością, która włączyła się do wspólnej zabawy.

Później twórcy wprowadzili nas w inny klimat. Wzorując się na twórczości Adama Mickiewicza zaprezentowali typowo romantyczne wyznanie miłości, czym wzbudzili zachwyt publiczności.

W trakcie uroczystości Samorząd Szkolny złożył naszym Paniom wzruszające życzenia i wręczył im piękne kwiaty oraz słodkie prezenciki.

Na zakończenie wspólnej zabawy czekała nas niespodzianka, czyli konkurs, w którym wzięli udział nasi uczniowie prezentujący autorskie projekty kobiecych strojów. Byliśmy zdumieni ich oryginalnością.