• Siatkarska dominacja drużyn z Odonowa

     • Piątkowe zawody o mistrzostwo Powiatu w siatkówce szkół ponadpodstawowych, w Kazimierskiej Hali Sportowej, zakończyły się podwójnym zwycięstwem drużyn dziewcząt i chłopców z Odonowa.

      Obydwie drużyny wygrały wszystkie mecze i okazały się bezkonkurencyjne wśród  lokalnych rywali. 

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • II Kazimierska Giełda Szkół Ponadpodstawowych

     • Stoisko ZSZ w Odonowie na II Kazimierskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych było wyjątkowo barwne i ciekawe. Hotelarze serwowali pyszne przekąski i soft drinki, logistycy proponowali grę i ciekawe nagrody, informatyków wspierali nasi projektowi Partnerzy z firmy Syntea. Wirtualne google cieszyły się dużym zainteresowaniem. Byliśmy bezpieczni dzięki ochronie naszego oddziału mundurowego.

      Dziękujemy Panu porucznikowi Pawłowi Pasternakowi - naszemu absolwentowi, za ciekawą i inspirującą prezentację swojej kariery zawodowej i motywowanie młodzieży do wyboru kierunku technik logistyk z oddziałem przygotowania wojskowego w Technikum w Odonowie.

     • VIII Rajd Józefa Piłsudskiego z udziałem Uczniów z Odonowa

     • 15. marca kadeci Oddziału Mundurowego w  ZSZ w Odonowie wzięli udział w marszu i uroczystościach upamiętniających postać Józefa Piłsudskiego. Organizatorami rajdu było Muzeum Regionalne w Pińczowie oraz Związek Strzelecki „Niepodległość”.

      15-sto kilometrowa trasa prowadziła z Pińczowa do Grudzyna, gdzie znajduje się dworek Józefa Piłsudskiego.

      Uczestnicy marszu złożyli wiązanki i znicze na cmentarzu w Mierzwinie, gdzie znajduje się mogiła piłsudczyków poległych w walkach nad Nidą w 1915 r.

     • Sukces Ucznia z Odonowa w konkursie „Zastosowania sztucznej inteligencji-szanse i zagrożenia”.

     • Gratulujemy Mateuszowi, który zajął I miejsce w konkursie zorganizowanym w tegorocznej edycji Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorami konkursu byli: Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

      4 marca 2024 r. w siedzibie Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach miały miejsce obchody XII ŚDBI. W programie nie zabrakło wykładów, warsztatów i prezentacji propagujących zasady bezpieczeństwa w sieci. Wśród eksponowanych materiałów znalazł się film autorstwa naszego Ucznia Mateusza pt. „Zastosowania sztucznej inteligencji  -szanse i zagrożenia”.

      Mateusz przygotował film pod kierunkiem Pani Agnieszki Krupa, której gratulujemy pomysłów i dziękujemy za inspirowanie uczniów do podejmowania ciekawych wyzwań.

      Dziękujemy Organizatorom za wyrazy uznania dla naszego Ucznia i cenne nagrody.

     • Dobre zawody są u nas!

     • Jak wskazuje Obwieszczenie Ministra Edukacji i Nauki (M.P. 2023 poz. 145) technik logistyk, technik hotelarstwa i technik informatyk to zawody o istotnym zapotrzebowaniu na rynku pracy. Nic więc dziwnego, że 1. marca zawody te cieszyły się dużym zainteresowaniem ósmoklasistów podczas Festiwalu Zawodów 2024 w Zespole Placówek Oświatowych w Koszycach. Szczególną uwagę zwracali przedstawiciele działającego w szkole oddziału mundurowego. Zachęcali oni do wstąpienia do Oddziału Przygotowania Wojskowego, który od przyszłego roku szkolnego będzie funkcjonował w ZSZ w Odonowie, dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej. Darmowe umundurowanie, wyjazdy do jednostki patronackiej na zajęcia praktyczne i biwaki, przywileje przy rekrutacji na uczelnie wojskowe oraz skrócony czas odbycia służby wojskowej to tylko niektóre z przywilejów dla kadetów OPW. Zapraszamy do Odonowa. Rekrutacja już wkrótce!

     • DZIEŃ KOBIET – MARZEC 2024

     • W tym roku Dzień Kobiet świętowaliśmy wcześniej niż zwykle, bo już 1. marca.

      Ten dzień był kolejną okazją do wspólnego spotkania oraz zaprezentowania talentów artystycznych naszych uczniów. W tym roku program słowno-muzyczny został przygotowany pod hasłem : „Kobiety, ach te kobiety…”. Jego przewodnia myśl została ujęta i rozwinięta w prezentacji tzw. „typów kobiet”, np. pracoholiczki, kumpeli, sportsmenki i feministki. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo ciekawe kreacje tych współczesnych portretów poprzez odpowiedni dress code każdej z nich oraz prezentację najbardziej charakterystycznych cech zachowań przynależnych tym „typom”.

      Tematyka związana z życiem kobiet dominowała również w wierszach oraz piosenkach – niektóre z nich były śpiewane na bis wspólnie z publicznością, która włączyła się do wspólnej zabawy.  

      Później twórcy wprowadzili nas w inny klimat. Wzorując się na twórczości Adama Mickiewicza zaprezentowali typowo romantyczne wyznanie miłości, czym wzbudzili zachwyt publiczności.    

      W trakcie uroczystości Samorząd Szkolny złożył naszym Paniom wzruszające życzenia i wręczył im piękne kwiaty oraz słodkie prezenciki.

      Na zakończenie wspólnej zabawy czekała nas niespodzianka, czyli konkurs, w którym wzięli udział nasi uczniowie prezentujący autorskie projekty kobiecych strojów. Byliśmy zdumieni ich oryginalnością. 

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
    • 41 35 21 173 513950701
    • Odonów 54 28-500 Kazimierza Wielka Poland
    • /zszodonow/SkrytkaESP
    • AE:PL-28211-93799-DHJUR-21
   • Logowanie