• Zakończenie szkoły - Absolwenci 2023

     • Nowa galeria Zakończenie szkoły - Absolwenci 2023 została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 28.04.2023 ukończyli szkołę uczniowie klasy IV b

      28 kwietnia 2023 r   - czas pożegnań, czas na egzamin dojrzałości, egzamin z życia …

      dla Absolwentów Technikum im. Władysława Grabskiego w ZSZ w Odonowie

      Wspomnienia wspólnie organizowanych wydarzeń, zajęć, kursów, warsztatów, wycieczek,  gratulacje dla uczniów wyróżniających w nauce i aktywnych w kształtowaniu szkolnego życia a przede wszystkim wzruszające pożegnanie ze szkołą – tak przebiegało  ostatnie spotkanie Uczniów klasy  IV b Technikum  im. Władysława Grabskiego w ZSZ w Odonowie z Gościem Honorowym – Starostą Powiatu Kazimierskiego Janem Nowakiem, Nauczycielami i Dyrekcją w dniu 28 kwietnia 2023 r.

      Cztery lata w odonowskiej szkole pełne były różnych wrażeń dla tegorocznych Absolwentów. Przyszli hotelarze i logistycy korzystali nie tylko z obowiązkowych zajęć edukacyjnych ale również uczestniczyli w kursach, warsztatach, wyjazdach studyjnych realizowanych w ramach projektów unijnych, praktykach zawodowych w Grecji w ramach Erasmus+.  Dzięki tym projektom uczniowie kończący szkołę pozyskali certyfikaty potwierdzające dodatkowe umiejętności oraz świadectwa potwierdzające kwalifikacje.

      Wśród Uczniów klasy IV b byli aktywnie działający w oddziale mundurowym. Liczna grupa Uczniów – członków oddziału mundurowego, pełniła honorową służbę w pocztach sztandarowych organizacji kombatanckich.

      Stypendia Prezesa Rady Ministrów, stypendia Marszalka Województwa Świętokrzyskiego, które uzyskali Uczniowie z klas maturalnych dały Im nie tylko satysfakcję z osiągniętych wyników w nauce ale również wymierne korzyści materialne.

      Wyniki egzaminów zawodowych tegorocznych Absolwentów są bardzo pozytywne. Dumni mogą być w sposób szczególny hotelarze, którzy w 85%  zdali egzaminy zawodowe a także logistycy z wynikiem zdawalności na poziomie 91%. Wyniki te przewyższają zdawalność krajową i wojewódzką.

      Wydarzenia i imprezy szkolne w ostatnich latach odbywały się z aktywnym udziałem wielu energicznych i utalentowanych artystycznie uczniów z klasy IV b.

      Uczniowie klas młodszych przy zaangażowaniu uczniów z klasy IV b uświetnili uroczystość pożegnania absolwentów nastrojowymi piosenkami, sformułowano przesłanie na dalszą drogę życia przywołując sentencje znanych autorytetów a wszystko to uzupełniała sentymentalna prezentacja z czteroletniej nauki w szkole klasy IV b.

      Dla 26  uczniów zakończyła się nauka, nadchodzi czas maturalnych podsumowań.

      W najbliższych dniach do matury przystąpią wszyscy, którzy uznali, że są do tego przygotowani.

      Pomimo trudnych warunków, w jakich przyszło pracować nauczycielom i uczniom w okresie pandemii,  mamy nadzieję, że kształcenie zdalne przyniesie pozytywne efekty.

      Drodzy Absolwenci, jesteśmy przekonani, że w naszej szkole zdobyliście wymagane przez pracodawców umiejętności, karierę zawodową i pracę wybierzecie sobie sami.

      Życzymy Wam powodzenia

      – Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie

      Dla upamiętnienia obecności w naszej szkole Uczniów klasy IV b wychowawcy posadzili świerk, który będzie zawsze przypominał o Absolwentach rocznik 2023 r.

     • Nasz informatyk laureatem Konkursu Matematycznego

     • Paweł - uczeń klasy IIIa Technikum im. W. Grabskiego w Odonowie został laureatem etapu finałowego Konkursu Matematycznego „Zostań Mistrzem Królowej Nauk”.

      Uroczystość wręczenia nagród laureatom oraz ich opiekunom odbyła się w dn. 26.04.2023 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju.

      Serdecznie gratulujemy Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów.

     • Rocznica zbrodni katyńskiej

     •         13 kwietnia Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz uczniowie z oddziału mundurowego ZSZ w Odonowie uczestniczyli w   uroczystej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego  z okazji 83 rocznicy zbrodni katyńskiej.

              Obecność i zaangażowanie naszych „mundurowych” były obrazem ich postawy etycznej i patriotycznej wobec wydarzeń historycznych, które ukształtowały późniejsze losy naszej Ojczyzny.

              To wydarzenie było również okazją do współudziału w żywej lekcji historii dotyczącej  Roku Pamięci Bohaterów Ziemi Kazimierskiej.

     • Konkurs "Od technika do logistyka" - etap okręgowy

     • Od technika do logistyka - etap okręgowy z udziałem uczniów naszej szkoły

      Logistycy, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego konkursu dziś walczyli o kolejne sukcesy

      w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie.

      Trzymamy kciuki za dobre wyniki Weroniki, Klaudii, Kuby i Jarka

     • Wycieczka na Święty Krzyż

     • "Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez miłości nie uniesiecie". Wierni tym słowom Jana Pawła II nasi uczniowie pod przewodnictwem ksiedza Krzysztofa udali się na zakończenie szkolnych rekolekcji na Św. Krzyż. Poznali historię tego miejsca oraz mogli pomodlić się przy relikwiach Krzyża. Będą to niezapomniane chwile przed rozpoczynającym się Wielkim Tygodniem.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
    • 41 35 21 173 513950701
    • Odonów 54 28-500 Kazimierza Wielka Poland
    • /zszodonow/SkrytkaESP
    • AE:PL-28211-93799-DHJUR-21
   • Logowanie