• Wojskowa Gra Terenowa w Jędrzejowie z udziałem naszych uczniów z oddziału mundurowego.

     • Ciekawa i pouczająca była ta przygoda naszych uczniów w dniu 11 listopada - każdy kolejny punkt gry to zadanie-wyzwanie m.in. maskowanie, składanie i rozkładania broni na czas, rzut granatem na odległość, wyzwanie sportowe, quiz wojskowy a na koniec pyszna grochówka i telewizyjny wywiad. Organizatorem było Ministerstwo Obrony Narodowej a realizatorami żołnierze Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku Zdroju. Dziękujemy za ciekawy pomysł.

     • 104 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

     • W tym roku szkolnym  bardzo uroczyście obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

                       Uroczystość ta rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

      Następnie zaprezentował się oddział mundurowy naszej szkoły, którego obecność na stałe wpisała się w tradycje obchodów kolejnych rocznic niepodległościowych.

                       Po wyprowadzeniu sztandaru i oddziału mundurowego nasi aktorzy zaprosili całą społeczność szkolną  oraz przybyłych na tę uroczystość gości do obejrzenia występu artystycznego pod hasłem: „Żeby Polska była Polską”.

      Widowisko to składało się m.in. z żywej lekcji historii w czasie której przypomniano w porządku chronologicznym wszystkie najważniejsze wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania upragnionej wolności.

      Pieśni patriotyczne oraz recytowane utwory poetyckie również podejmowały tę problematykę i podkreślały ogromne poświęcenie  walczących za tę najważniejszą narodową sprawę.

      Dekoracja sali gimnastycznej w której odbywała się ta uroczystość stworzyła odpowiedni klimat do wystawienia i odbioru tego spektaklu.

      Było to oczywiście zasługą naszych uczniów, którzy z tej okazji w sposób graficzny bardzo sugestywnie przedstawili polską drogę do niepodległości.

     • Nasi logistycy w Amplus Logistic

     • 04 listopada 2022 roku uczniowie klas czwartych kształcący się w zawodzie  technik logistyk odbyli wycieczkę zawodoznawczą do Amplus Logistic z siedzibą w Prandocinie-Iłach. Amplus Logistic to firma powstała w wyniku współpracy Amplus Sp. z o.o., lidera w branży owocowo-warzywnej w Polsce
      i Natanek Nova Sp. z o.o. Obecnie zaplecze firmy obejmujące powierzchnie biurowe, magazyny
      i chłodnie uznawane jest za jedno z najnowocześniejszych w Polsce i w Europie. Zwiedzanie siedziby rozpoczęło się od wykładu na temat działalności Amplus. Uczniowie kompleksowo poznali firmę od początków jej działalności, aż po dzień dzisiejszy. Druga część pobytu w firmie pozwoliła uczestnikom na obserwację pracy osób zatrudnionych w charakterze pracowników magazynowych oraz sposobu realizacji podstawowych procesów magazynowych takich jak: przyjęcie towaru, składowanie, kompletowanie oraz etykietowanie. Pracownicy firmy wyjaśnili uczniom sposób działania wykorzystywanych nowoczesnych technologii takich jak m.in.: komory do przechowywania, ozonowanie, „inteligentne opakowania”, znakowanie i etykietowanie produktów. Nowoczesna technologia i automatyzacja procesów magazynowych wzbudziła największe zainteresowanie zwiedzających. Dodatkowo uczniowie mogli zaobserwować wykorzystanie infrastruktury transportowej do realizacji zamówień klientów. Dzięki wizycie w Amplus Logistic uczniowie wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą branży logistycznej.

     • Nasza 75 – latka – Szkoła kreatywna, nowoczesna, innowacyjna.

     • Minęło 75 lat od powstania pierwszej Szkoły w Odonowie. Historia Szkół w Odonowie rozpoczęła się w 1947 roku. Jest imponująca, pełna różnych, ciekawych wydarzeń, pobudza do refleksji. Rok szkolny 2022/2023 będzie czasem wspomnień, uroczystości i innych wydarzeń związanych z Jubileuszem Szkół w Odonowie.

      W dniu 20 października 2022 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Jubileuszu odbyła się uroczystość z udziałem:

      Pana Jana Nowaka – Starosty Kazimierskiego,

      Pana Wojciecha Kałata – Dyrektora PZEAS w Kazimierzy Wielkiej,

      Pana Krzysztofa Szczerby – Zastępcy Dyrektora Oddziału Okręgowego NBP w Kielcach

      Pana Łukasza Pastuszyńskiego – Przedstawiciela NBP

      Rodziców, Uczniów oraz Pracowników ZSZ w Odonowie.

      Ze wzruszeniem przyjęto ślubowanie Uczniów klas I, którzy podjęli wyzwanie spełnienia wymagań dla Absolwenta określonych w misji Szkoły.

      Na dobry start i dużo sił w realizacji zamierzeń Uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

      Podziękowania i gratulacje za kreatywną pracę otrzymali z rąk Dyrektora nagrodzeni nauczyciele.

      Pan Jan Nowak z szacunkiem odniósł się do pracy Szkoły, jej osiągnięć oraz gratulował Uczniom wyboru ciekawych kierunków kształcenia, które oferuje Szkoła w Odonowie.

      Wzbogacona kolekcja monet i banknotów w ZSZ w Odonowie

      Dzięki Patronowi Technikum – Władysławowi  Grabskiemu, Szkoła zgromadziła już imponującą kolekcję banknotów i monet.

      Pierwsze eksponaty  to dar wizytatora Kuratorium w Kielcach – Pana Roberta Gwoździa, który przekazał banknoty marki polskiej oraz monety podczas uroczystości nadania imienia Patrona dla Technikum w Odonowie w 2008 roku.

      Kolejny dar to moneta kolekcjonerska z Danutą Siedzikówną „Inką” z serii: Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni, przekazana szkole przez NBP z okazji święta IX Dnia Patrona w 2017 roku.

      Jubileusz 75-lecia powstania Szkół w Odonowie był okazją do wręczenia kolejnej kolekcjonerskiej monety, tym razem  z serii „Wielcy polscy ekonomiści". Jest to srebrne 10 zł upamiętniające Władysława Grabskiego.

      Monetę przekazał w imieniu Dyrektora Oddziału Okręgowego NBP w Kielcach – Pan Krzysztof Szczerba – Jego Zastępca.

      W podziękowaniu za monetę, przypomniano ważne dla Szkoły działania podjęte we współpracy z NBP:

      • wyposażenie Szkoły w tablicę interaktywną – 2011 r.;
      • udział Szkoły  w konkursie grantowym  „My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy”,  realizacja konkursu „Złoty w mowie, piśmie i obrazie” – 2018 r.;
      • udział Szkoły  w konkursie grantowym  “Polski ZŁOTY ma sto lat” - realizacja konkursu “Polski ZŁOTY za 100 lat według uczniów”  - 2019 r.

      Historię Szkół w Odonowie przypomniano w nietypowy sposób:

      • wystrój sali gimnastycznej na uroczystości to długa wstęga, na której odnotowano najważniejsze daty w historii Szkół w Odonowie oraz zaprezentowano  zdjęcia z najważniejszych, szkolnych wydarzeń,
      • przeprowadzono Konkurs Wiedzy o Historii Szkół w Odonowie z wykorzystaniem Kahoot dla reprezentantów klas Technikum,
      • wyświetlono film dotyczący historii Szkół w Odonowie.

      Na zakończenie uroczystości nagrodzono zwycięzców konkursu.

      Nagrody dla Uczniów ufundowała Dyrektor Jolanta Mizio, która też świętowała swój mały jubileusz – 15 lat pracy na stanowisku dyrektora ZSZ w Odonowie.

      Wszyscy Uczniowie startujący w konkursie zostali również uhonorowani upominkami od Przedstawicieli NBP w Kielcach.

      Jubilatce – Naszej Szkole w Odonowie – życzymy:

      aby zachowała się w dobrej pamięci Absolwentów a Uczniowie i Nauczyciele szanując się wzajemnie i wspierając, osiągali sukcesy i realizowali swoje marzenia.

      Jolanta Mizio i Wioleta Żabicka

      Dyrekcja ZSZ w Odonowie

     • Praktyki zawodowe w Grecji - 2.10.2022 - 15.10.2022

     • Urokliwa Grecja, praktyki w hotelach Poseidon i Giannoulis Hotel & Pool, zwiedzanie Litochoro, wąwozu Enipeas - Wąwozy Zeusa i Wanny Afrodyty, Palaios Panteleimonas, Nei Pori, Saloniki,zamek w Platamonas, Meteory, rejs na wyspę Skiathos, fabryka oliwy, Katerini i niebiańskie plaże Grecji

      - to już piękne wspomnienia hotelarek z Odonowa.

     • Eliminacje wojewódzkie do „Strzeleckich Mistrzostw Polski” z udziałem naszych Uczniów – kadetów oddziału mundurowego

     • 5 października reprezentacja Oddziału Mundurowego ZSZ w Odonowie  pod opieką instruktora strzelectwa sportowego – Pana Mariusza Stępnia uczestniczyła w wojewódzkich zawodach w strzelaniu wirtualnym klas mundurowych w Kielcach.

      To było ciekawe doświadczenie – strzelanie dynamiczne z karabinka beryl, stojąc we mgle oraz leżąc do celu na 100 metrów dające również możliwość spotkania z przedstawicielami wojskowych klas mundurowych z całego województwa świętokrzyskiego oraz integracji z uczniami innych szkół.

      Za zajęcie VI miejsca nasi zawodnicy otrzymali okolicznościowe nagrody.

      Nie bez znaczenia była doskonała organizacja zawodów ( wiadomo - wojsko !) oraz poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości i zawodników – kanapki, ciasta, pierogi i wprost rewelacyjny bigos, nie wspominając o zimnych napojach, kawie i herbacie.

      Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów pojedynku strzeleckiego – Ośrodka Zamiejscowego w Kielcach Centralnego Woskowego Centrum Rekrutacji. Dziękujemy Szefowi Ośrodka – Panu płk mgr inż. Jarosławowi Molisakowi za pamięć o naszej szkole i wieloletnią owocną współpracę.

      Mamy nadzieję, że za rok znów tam będziemy  !!!

     • Giannoulis Hotel & Pool Grecja

     • – to miejsce, do którego w dniu  3 października dotarli uczestnicy projektu Erasmus+   

      Nasze hotelarki mają przed sobą dwa tygodnie na realizację praktyki zawodowej, zdobycie nowych doświadczeń poza granicami Polski, zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami w branży hotelarskiej w Grecji.

      Będzie to niewątpliwie ciekawe doświadczenie dla uczennic z klas III a I IV b Technikum im. Władysława Grabskiego wypełnione pracą ale również stwarzające możliwość nawiązania kontaktów,  doskonalenia kompetencji językowych, poznania kultury greckiej, lokalnych tradycji a także zwiedzania tego pięknego kraju (Paleos Pantaleimonas, Wąwóz Enipeas, Leptokaria, Zamek w Platamonas)

     • „Bezpieczny Powiat Kazimierski”

     • Pełnoletni uczniowie Technikum w Odonowie w dniu 30 września 2022 r. mieli okazję uczestniczyć w debacie zorganizowanej przez KPP w Kazimierzy Wielkiej. Tematem debaty był „Bezpieczny Powiat Kazimierski”. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała przedstawianych przykładów przestępstw i sposobów ich badania. Duże zainteresowanie wzbudziły zwłaszcza przestępstwa w sieci oraz refleksja, że „w Internecie nic nie ginie”.

     • "Smacznie, zdrowo, kolorowo- Szkolny Dzień Hotelarza"

     • W czwartek 29. września odbył się w ZSZ w Odonowie doroczny Dzień Hotelarza. Uczniowie, kształcący się w zawodzie: technik hotelarstwa pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych przygotowali poczęstunek i tradycyjnie zaprezentowali profesjonalny poziom serwisu i obsługi.

                  Jak co roku nie zabrakło dobrego humoru, pysznych słodkości- wymyślnych deserów w wykonaniu naszych profesjonalnych przyszłych hotelarzy. Czekoladowe babeczki, serniczki, pyszna kawa, ale również kolorowe kanapki pełne witamin. Jednym zdaniem: Dla każdego coś dobrego.

                  Dzień Hotelarza na stałe wpisał się w tradycję Technikum im Władysława  Grabskiego w Odonowie. Jest on okazją do zaprezentowania talentów kulinarnych i baristycznych zarówno uczniów jak i nauczycieli z pasją przygotowujących młodych ludzi do zawodu, który w przyszłości będą zapewne wykonywać z satysfakcją. To element kalendarza szkolnego którego nie może zabraknąć. Co roku inny, ciekawy, wesoły… Z niecierpliwością czekamy na kolejny- już za rok.

     • „Poznajmy się lepiej, czyli integracja klas pierwszych”

     • To właśnie pod takim hasłem przebiegała integracja klas pierwszych.
      Najważniejszym celem spotkania było poznanie siebie nawzajem, jak i
      osobę wychowawcy, co ułatwia funkcjonowanie w szkole.
      Zabawy z balonami wprawiły młodzież w dobry humor , co pozwoliło na
      zaciśnięcie pozytywnych relacji między rówieśnikami , a także na
      budowanie miłej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie
      bezpieczeństwa. Radości oraz zabawy nie było końca.
      Kolejnym etapem spotkania było zawarcie KONTRAKTU z wychowawcą.
      Uczniowie mieli za zadanie złożyć pisemną przysięgę dotyczącą
      pozytywnych norm zachowania w klasie i w szkole. Pamiętajmy, że zgrana
      klasa to „fundament szkoły” do wspólnego przeżywania sukcesów i
      porażek bez ryzyka ośmieszenia czy wykluczenia. Takie obietnice były
      udokumentowane podpisami uczniów oraz wychowawców, a także
      zdjęciami.
      Żeby zregenerować „ciało i umysł” został podany poczęstunek przez nasze
      „starsze” koleżanki , a w sali gimnastycznej można było usłyszeć dźwięki
      nowoczesnych przebojów muzycznych.
      Ostatnią atrakcją była prelekcja na temat oddziału mundurowego. Było
      wiele pytań ze strony zainteresowanych uczniów ,ale też sporo deklaracji
      zapisu do oddziału.
      Dzięki takim działaniom integracyjnym możliwa była otwarta komunikacja,
      fajna zabawa oraz chęć dalszych spotkań i wyjazdów klasowych.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
   • 41 35 21 173 513950701
   • Odonów 54 28-500 Kazimierza Wielka Poland
   • /zszodonow/SkrytkaESP
   • AE:PL-28211-93799-DHJUR-21
  • Logowanie