• Wojskowi kolejny raz w Odonowie

     • W ramach akcji #PoznajSwojegoRekrutera 6 marca w ZSZ w Odonowie odbyło się spotkanie Mundurowych z uczniami. 

      Podczas spotkania Major Stanisław Kasza z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju wraz z Chorążym Arkadiuszem Mazurkiewiczem-Kulką ze Szkoły Podoficerskiej SONDA w Zegrzu zachęcali do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego prezentując różne formy służby wojskowej.

      Uczniowie mogli pozyskać szczegółowe informacje na temat szkolnictwa wojskowego, dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, Zawodowej oraz Terytorialnej Służby Wojskowej.

      Doskonałym przygotowaniem dla przyszłych wojskowych będzie planowany w klasie pierwszej Technikum kształcego w zawodzie technik logistyk Oddział Przygotowania Wojskowego.

     • Dobre zawody są u nas - Festiwal Zawodów w Koszycach

     • Nasi zawodowcy prezentowali swoje umiejętności na Festiwalu Zawodów w Koszycach. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas ósmych i siódmych cieszyły się soft-drinki serwowane przez uczennice technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa. Uwagę zwracały też filmy przygotowane przez przyszłych techników informatyków oraz logistyczne umiejętności uczniów należących do Oddziału Mundurowego. 

      Zachęcamy uczniów klas ósmych do wyboru naszej szkoły. Mamy nadzieję, że przyszli technicy logistycy będą mieli możliwość wstąpienia do Oddziału Przygotowania Wojskowego w naszej szkole.

     • Praktyki zagraniczne we Włoszech dla naszych hotelarzy

     • Wyjazd na staż odbędzie się w terminie od 01.05 do 16.05.2023 r. (w tym 2 dni przeznaczone na podróż). Projekt umożliwi uczniom kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, pozwoli rozwijać posiadane umiejętności językowe oraz umiejętność adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich. Rekrutacja do projektu jest skierowana dla uczniów klas II – IV kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa.

      Projekt realizowany jest przez Fundację Ku Pomocy w konsorcjum z Zespołem Szkół w Staszowie oraz Zespołem Szkół Zawodowych w Odonowie w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

      Rekrutacja trwa do 13 marca 2023 r.

     • ,,Chcemy wygrać z sepsą!’’ 31. Finał WOŚP

     • 29 stycznia to data kolejnego już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół Szkół Zawodowych
      w Odonowie w tym roku będzie reprezentować w trakcie grania Orkiestry 16 wolontariuszy z klas: IA, IB, IIA, III A, IVA i IVB Technikum.
      Zimowe, styczniowe dni nie zachęcają do wychodzenia z domu. Mimo to grupy uczniów zarówno tych
      z Odonowa, jak i innych szkół wychodzą na ulice, by kwestować w ramach wolontariatu. Świadczy to o tym, że współczesnej młodzieży nie brakuje empatii. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem: ,,Chcemy wygrać z sepsą!’’.

     • Studniówek czar - wspomnienia

     • Na   100 dni przed egzaminem  dojrzałości,  maturzyści  z Technikum im. Władysława Grabskiego w Odonowie biesiadowali  w  lokalu   „Monika”  w Działoszycach.

      W ponad 75-letniej historii Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie, studniówki w większości odbywały się w szkole. Od kilkunastu lat organizatorzy jednak wybierają studniówkę poza szkołą. Tym sposobem bale dojrzałości ZSZ w Odonowie odbyły się już prawie we  wszystkich okolicznych lokalach.

      Punktualnie o godzinie 19 zebranych gości powitali prowadzący część oficjalną przedstawiciele klasy IV b Martyna Bińkowska i Klaudia Bałaga. Gorącymi brawami powitano Przewodniczącego Powiatu Kazimierskiego – Pana Jerzego Bojanowicza, Panią dyrektor ZSZ w Odonowie Jolantę Mizio, Panią  Wicedyrektor Wioletę Żabicką, grono pedagogiczne, rodziców, koleżanki i kolegów maturzystów oraz towarzyszące im osoby. Prowadzący podkreślili podniosły nastrój balu studniówkowego z poszanowaniem tradycji i obyczajów. By więc stało się im zadość, rozpoczęto bal dostojnym, staropolskim tańcem – polonezem. Podniosłą atmosferę wieczoru podkreślały piękne kreacje maturzystów.

      Część oficjalną wypełniły przemówienia oraz życzenia dla przyszłych maturzystów.

      W podziękowaniu dla nauczycieli i rodziców  dedykowano im piosenki „Nic dwa razy się nie zdarza” , „Biegnij przed siebie”  .

      Czar studniówkowych kreacji…

      Zachwycały kreacje uczennic – dominowały suknie czarne, błękitne, długie. Zmiana w wyglądzie -  makijaż, fryzura, wieczorowa kreacja powodowała, że trudno było rozpoznać niektóre osoby.

      Rodzice -  najlepsi logistycy

      Studniówka odbyła się dzięki zaangażowaniu rodziców, których działaniami kierowała Pani Urszula Jaros.  Rodzice zadbali o wybór lokalu, menu studniówkowe, umowę z zespołem muzycznym. Zatroszczono się  również o bezpieczeństwo uczestników  balu.

      Dalsza część balu obfitowała w wiele atrakcji. Był tort studniówkowy, sesja fotograficzna,  zabawa do białego rana.

     • Wizyta Wojewódzkich koordynatorów ratownictwa medycznego

     • Pan Arkadiusz Lech oraz Paweł Kubicki, którzy pełnią obowiazki Wojewódzkich Koordynatorów Ratownictwa Medycznego odwiedzili naszą szkołę 18 stycznia 2023 roku.

      Podczas spotkań z uczniami oraz pracownikami przekazali bardzo ważne informacje dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz specyfiki pracy ratowników medycznych. 

      Podczas warsztatów każdy uczestnik spotkania miał możliwość doskonalenia umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem defibrylatora AED.

      Dziękujemy prowadzącym warsztaty za profesjonalne przygotowanie ćwiczeń i sympatyczną atmosferę. 

     • Trenuj z wojskiem w ferie

     • Zaproszenie przekazane przez Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku Zdroju:

      "Informujemy iż Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi program pod nazwą Trenuj z Wojskiem w ferie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach w dniach 28 stycznia i 11 lutego.

      W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, wiek i kontakt – możesz do tego wykorzystać email: cpdmz@ron.mil.pl i telefon: 261 174 347261 174 270 lub zgłoś się osobiście ul. Wojska Polskiego 300, Kielce. Nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      Uczestnikami szkolenia mogą być osoby:

      • posiadające polskie obywatelstwo, niebędące obywatelami innego kraju
      • w wieku od 15 do 65 lat (poniżej 18 lat za zgodą rodzica/opiekuna)
      • bez poważnych problemów zdrowotnych

      Szkolenie jest bezpłatne. Zapewniamy ubezpieczenie i wyżywienie.

      Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością, m.in. posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie się podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem.

      Dla zainteresowanych służbą wojskową będzie to możliwość sprawdzenia jak wygląda szkolenia wojskowe i jak to jest być żołnierzem. Po zakończeniu szkolenia wystawiany będzie punkt rekrutacyjny. Będzie można w ekspresowym tempie złożyć aplikację do służby i wstąpić w szeregi Wojska Polskiego.

      Więcej informacji na stronie internetowej: https://cpdmz.wp.mil.pl/pl/pages/trenuj-z-wojskiem-w-ferie/"

       

     • W drodze po złoty indeks ...

     • W dniu 02.12.2022r. uczennice klasy IV a Magdalena Kieca i Amelia Michalec pod opieką nauczyciela Renaty Bladosz-Mleczek wzięły udział w okręgowej olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu w Lublinie.

      Olimpiada ta jest przeznaczona dla uczniów, którzy znają potrzeby pokarmowe człowieka, wartości odżywcze i prozdrowotne żywności oraz rolę żywienia w zapobieganiu chorobom dietozależnym.          Po przejściu do etapu centralnego mogą zdobyć złoty indeks na 29 uczelni w Polsce.

      Oczekujemy na wyniki z nadzieją, że nasze uczennice zakwalifikują się do etapu centralnego

      i zdobędą złote indeksy. 

       

     • Nagrody w rywalizacji strzeleckiej

     • W dniu 3 grudnia uczniowie oddziału mundurowego ZSZ w Odonowie uczestniczyli w akcji wojskowej Mikołajkowa Salwa Wstąp do DZSW. Akcję zorganizowało WCR w Busku Zdroju we współpracy z ZSZ w Odonowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rywalizowali w strzelaniu na strzelnicy broni pneumatycznej.

      Nagrody za najlepsze wyniki w strzelaniu wręczył mjr Stanisław Kasza w imieniu Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju. GRATULUJEMY

     • „ MIKOŁAJKOWA SALWA WSTĄP DO DZSW”

     • To ogólnopolska akcja wojskowa realizowana przez 86 ośrodków Wojskowych Centrów Rekrutacji.

      W dniu 3 grudnia 2022 r. w godzinach od 10:00 do 14:00

      Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku - Zdroju wspólnie z Zespołem Szkół Zawodowych w Odonowie organizuje:  

      „ MIKOŁAJKOWĄ SALWĘ WSTĄP DO DZSW” - Mobilny Punkt Rekrutacyjny

      W ramach tej  akcji wojskowej, dla wszystkich, którzy odwiedzą w tym dniu ZSZ w Odonowie przygotowaliśmy:

      • ćwiczenia strzeleckie na strzelnicy broni pneumatycznej (dla pełnoletnich osób),
      • spotkania z żołnierzami z WCR w Busku Zdroju – promocja Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, szanse na kształcenie na wojskowych uczelniach,
      • warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Zapraszamy:

      Przyjdź i spróbuj swoich sił w strzelaniu na celność i skupienie,

      poznaj możliwości, jakie stwarza Wojsko Polskie

     • Test Wiedzy o Rodzinie Łubieńskich i cukrowni „Łubna”.

     •               W ramach współpracy z najbliższym środowiskiem uczniowie naszej szkoły wzięli 

      udział w konkursie: „Test Wiedzy o Rodzinie Łubieńskich i cukrowni Łubna” zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Bibliotekę Publiczną oraz Kazimierski Ośrodek Kultury.

                Nasi uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat historii tego Rodu jak również cukrowni „Łubna”. Dlatego w rywalizacji szkół średnich zajęli I i III miejsce indywidualnie oraz II zespołowo. Wszyscy byliśmy dumni z ich sukcesów.

                Uroczyste wręczenie nagród wszystkim zwycięzcom odbyło się 30 listopada 2022r. w czasie  trwania  sesji Rady Gminy.

     • Warsztaty strzeleckie

     • Dziś gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi "Szkoła Twórcza" w Cudzynowicach.

      Kolejne talenty strzeleckie zostały odkryte. Pozdrawiamy naszych Gości.

     • Pierwsze warsztaty strzeleckie

     • Pierwsze warsztaty strzeleckie w ZSZ w Odonowie z wykorzystaniem terenowej strzelnicy sportowej

      i strzelnicy broni  pneumatycznej przeprowadzono dla uczniów klasy ósmej  

      Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu.

      Po zajęciach edukacyjnych był czas na zwiedzanie szkoły oraz słodki poczęstunek.

      Gratulujemy naszym gościom pierwszych sukcesów strzeleckich

      i dziękujemy za sympatyczne spotkanie.

     • Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów

     • 17 listopada 2022 roku w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach wręczono dyplomy dla uczniów, którzy uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne - otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

      Wśród uczniów nagrodzonych przez Prezesa Rady Ministrów - Pana Mateusza Morawieckiego,  są nasze Uczennice: Klaudia Kalina i Magdalena Nocoń.

      Gratulujemy Uczennicom Technikum im. Władysława Grabskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie, które znalazły się w gronie 186 najwybitniejszych uczniów województwa świętokrzyskiego.

     • Wojskowa Gra Terenowa w Jędrzejowie z udziałem naszych uczniów z oddziału mundurowego.

     • Ciekawa i pouczająca była ta przygoda naszych uczniów w dniu 11 listopada - każdy kolejny punkt gry to zadanie-wyzwanie m.in. maskowanie, składanie i rozkładania broni na czas, rzut granatem na odległość, wyzwanie sportowe, quiz wojskowy a na koniec pyszna grochówka i telewizyjny wywiad. Organizatorem było Ministerstwo Obrony Narodowej a realizatorami żołnierze Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku Zdroju. Dziękujemy za ciekawy pomysł.

     • 104 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

     • W tym roku szkolnym  bardzo uroczyście obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

                       Uroczystość ta rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

      Następnie zaprezentował się oddział mundurowy naszej szkoły, którego obecność na stałe wpisała się w tradycje obchodów kolejnych rocznic niepodległościowych.

                       Po wyprowadzeniu sztandaru i oddziału mundurowego nasi aktorzy zaprosili całą społeczność szkolną  oraz przybyłych na tę uroczystość gości do obejrzenia występu artystycznego pod hasłem: „Żeby Polska była Polską”.

      Widowisko to składało się m.in. z żywej lekcji historii w czasie której przypomniano w porządku chronologicznym wszystkie najważniejsze wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania upragnionej wolności.

      Pieśni patriotyczne oraz recytowane utwory poetyckie również podejmowały tę problematykę i podkreślały ogromne poświęcenie  walczących za tę najważniejszą narodową sprawę.

      Dekoracja sali gimnastycznej w której odbywała się ta uroczystość stworzyła odpowiedni klimat do wystawienia i odbioru tego spektaklu.

      Było to oczywiście zasługą naszych uczniów, którzy z tej okazji w sposób graficzny bardzo sugestywnie przedstawili polską drogę do niepodległości.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
   • 41 35 21 173 513950701
   • Odonów 54 28-500 Kazimierza Wielka Poland
   • /zszodonow/SkrytkaESP
   • AE:PL-28211-93799-DHJUR-21
  • Logowanie