• Nasza 75 – latka – Szkoła kreatywna, nowoczesna, innowacyjna.

     • Minęło 75 lat od powstania pierwszej Szkoły w Odonowie. Historia Szkół w Odonowie rozpoczęła się w 1947 roku. Jest imponująca, pełna różnych, ciekawych wydarzeń, pobudza do refleksji. Rok szkolny 2022/2023 będzie czasem wspomnień, uroczystości i innych wydarzeń związanych z Jubileuszem Szkół w Odonowie.

      W dniu 20 października 2022 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Jubileuszu odbyła się uroczystość z udziałem:

      Pana Jana Nowaka – Starosty Kazimierskiego,

      Pana Wojciecha Kałata – Dyrektora PZEAS w Kazimierzy Wielkiej,

      Pana Krzysztofa Szczerby – Zastępcy Dyrektora Oddziału Okręgowego NBP w Kielcach

      Pana Łukasza Pastuszyńskiego – Przedstawiciela NBP

      Rodziców, Uczniów oraz Pracowników ZSZ w Odonowie.

      Ze wzruszeniem przyjęto ślubowanie Uczniów klas I, którzy podjęli wyzwanie spełnienia wymagań dla Absolwenta określonych w misji Szkoły.

      Na dobry start i dużo sił w realizacji zamierzeń Uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

      Podziękowania i gratulacje za kreatywną pracę otrzymali z rąk Dyrektora nagrodzeni nauczyciele.

      Pan Jan Nowak z szacunkiem odniósł się do pracy Szkoły, jej osiągnięć oraz gratulował Uczniom wyboru ciekawych kierunków kształcenia, które oferuje Szkoła w Odonowie.

      Wzbogacona kolekcja monet i banknotów w ZSZ w Odonowie

      Dzięki Patronowi Technikum – Władysławowi  Grabskiemu, Szkoła zgromadziła już imponującą kolekcję banknotów i monet.

      Pierwsze eksponaty  to dar wizytatora Kuratorium w Kielcach – Pana Roberta Gwoździa, który przekazał banknoty marki polskiej oraz monety podczas uroczystości nadania imienia Patrona dla Technikum w Odonowie w 2008 roku.

      Kolejny dar to moneta kolekcjonerska z Danutą Siedzikówną „Inką” z serii: Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni, przekazana szkole przez NBP z okazji święta IX Dnia Patrona w 2017 roku.

      Jubileusz 75-lecia powstania Szkół w Odonowie był okazją do wręczenia kolejnej kolekcjonerskiej monety, tym razem  z serii „Wielcy polscy ekonomiści". Jest to srebrne 10 zł upamiętniające Władysława Grabskiego.

      Monetę przekazał w imieniu Dyrektora Oddziału Okręgowego NBP w Kielcach – Pan Krzysztof Szczerba – Jego Zastępca.

      W podziękowaniu za monetę, przypomniano ważne dla Szkoły działania podjęte we współpracy z NBP:

      • wyposażenie Szkoły w tablicę interaktywną – 2011 r.;
      • udział Szkoły  w konkursie grantowym  „My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy”,  realizacja konkursu „Złoty w mowie, piśmie i obrazie” – 2018 r.;
      • udział Szkoły  w konkursie grantowym  “Polski ZŁOTY ma sto lat” - realizacja konkursu “Polski ZŁOTY za 100 lat według uczniów”  - 2019 r.

      Historię Szkół w Odonowie przypomniano w nietypowy sposób:

      • wystrój sali gimnastycznej na uroczystości to długa wstęga, na której odnotowano najważniejsze daty w historii Szkół w Odonowie oraz zaprezentowano  zdjęcia z najważniejszych, szkolnych wydarzeń,
      • przeprowadzono Konkurs Wiedzy o Historii Szkół w Odonowie z wykorzystaniem Kahoot dla reprezentantów klas Technikum,
      • wyświetlono film dotyczący historii Szkół w Odonowie.

      Na zakończenie uroczystości nagrodzono zwycięzców konkursu.

      Nagrody dla Uczniów ufundowała Dyrektor Jolanta Mizio, która też świętowała swój mały jubileusz – 15 lat pracy na stanowisku dyrektora ZSZ w Odonowie.

      Wszyscy Uczniowie startujący w konkursie zostali również uhonorowani upominkami od Przedstawicieli NBP w Kielcach.

      Jubilatce – Naszej Szkole w Odonowie – życzymy:

      aby zachowała się w dobrej pamięci Absolwentów a Uczniowie i Nauczyciele szanując się wzajemnie i wspierając, osiągali sukcesy i realizowali swoje marzenia.

      Jolanta Mizio i Wioleta Żabicka

      Dyrekcja ZSZ w Odonowie

     • Praktyki zawodowe w Grecji - 2.10.2022 - 15.10.2022

     • Urokliwa Grecja, praktyki w hotelach Poseidon i Giannoulis Hotel & Pool, zwiedzanie Litochoro, wąwozu Enipeas - Wąwozy Zeusa i Wanny Afrodyty, Palaios Panteleimonas, Nei Pori, Saloniki,zamek w Platamonas, Meteory, rejs na wyspę Skiathos, fabryka oliwy, Katerini i niebiańskie plaże Grecji

      - to już piękne wspomnienia hotelarek z Odonowa.

     • Eliminacje wojewódzkie do „Strzeleckich Mistrzostw Polski” z udziałem naszych Uczniów – kadetów oddziału mundurowego

     • 5 października reprezentacja Oddziału Mundurowego ZSZ w Odonowie  pod opieką instruktora strzelectwa sportowego – Pana Mariusza Stępnia uczestniczyła w wojewódzkich zawodach w strzelaniu wirtualnym klas mundurowych w Kielcach.

      To było ciekawe doświadczenie – strzelanie dynamiczne z karabinka beryl, stojąc we mgle oraz leżąc do celu na 100 metrów dające również możliwość spotkania z przedstawicielami wojskowych klas mundurowych z całego województwa świętokrzyskiego oraz integracji z uczniami innych szkół.

      Za zajęcie VI miejsca nasi zawodnicy otrzymali okolicznościowe nagrody.

      Nie bez znaczenia była doskonała organizacja zawodów ( wiadomo - wojsko !) oraz poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości i zawodników – kanapki, ciasta, pierogi i wprost rewelacyjny bigos, nie wspominając o zimnych napojach, kawie i herbacie.

      Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów pojedynku strzeleckiego – Ośrodka Zamiejscowego w Kielcach Centralnego Woskowego Centrum Rekrutacji. Dziękujemy Szefowi Ośrodka – Panu płk mgr inż. Jarosławowi Molisakowi za pamięć o naszej szkole i wieloletnią owocną współpracę.

      Mamy nadzieję, że za rok znów tam będziemy  !!!

     • Giannoulis Hotel & Pool Grecja

     • – to miejsce, do którego w dniu  3 października dotarli uczestnicy projektu Erasmus+   

      Nasze hotelarki mają przed sobą dwa tygodnie na realizację praktyki zawodowej, zdobycie nowych doświadczeń poza granicami Polski, zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami w branży hotelarskiej w Grecji.

      Będzie to niewątpliwie ciekawe doświadczenie dla uczennic z klas III a I IV b Technikum im. Władysława Grabskiego wypełnione pracą ale również stwarzające możliwość nawiązania kontaktów,  doskonalenia kompetencji językowych, poznania kultury greckiej, lokalnych tradycji a także zwiedzania tego pięknego kraju (Paleos Pantaleimonas, Wąwóz Enipeas, Leptokaria, Zamek w Platamonas)

     • „Bezpieczny Powiat Kazimierski”

     • Pełnoletni uczniowie Technikum w Odonowie w dniu 30 września 2022 r. mieli okazję uczestniczyć w debacie zorganizowanej przez KPP w Kazimierzy Wielkiej. Tematem debaty był „Bezpieczny Powiat Kazimierski”. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała przedstawianych przykładów przestępstw i sposobów ich badania. Duże zainteresowanie wzbudziły zwłaszcza przestępstwa w sieci oraz refleksja, że „w Internecie nic nie ginie”.

     • "Smacznie, zdrowo, kolorowo- Szkolny Dzień Hotelarza"

     • W czwartek 29. września odbył się w ZSZ w Odonowie doroczny Dzień Hotelarza. Uczniowie, kształcący się w zawodzie: technik hotelarstwa pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych przygotowali poczęstunek i tradycyjnie zaprezentowali profesjonalny poziom serwisu i obsługi.

                  Jak co roku nie zabrakło dobrego humoru, pysznych słodkości- wymyślnych deserów w wykonaniu naszych profesjonalnych przyszłych hotelarzy. Czekoladowe babeczki, serniczki, pyszna kawa, ale również kolorowe kanapki pełne witamin. Jednym zdaniem: Dla każdego coś dobrego.

                  Dzień Hotelarza na stałe wpisał się w tradycję Technikum im Władysława  Grabskiego w Odonowie. Jest on okazją do zaprezentowania talentów kulinarnych i baristycznych zarówno uczniów jak i nauczycieli z pasją przygotowujących młodych ludzi do zawodu, który w przyszłości będą zapewne wykonywać z satysfakcją. To element kalendarza szkolnego którego nie może zabraknąć. Co roku inny, ciekawy, wesoły… Z niecierpliwością czekamy na kolejny- już za rok.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
    • 41 35 21 173 513950701
    • Odonów 54 28-500 Kazimierza Wielka Poland
    • /zszodonow/SkrytkaESP
    • AE:PL-28211-93799-DHJUR-21
   • Logowanie