• Siatkarska dominacja drużyn z Odonowa

     • Piątkowe zawody o mistrzostwo Powiatu w siatkówce szkół ponadpodstawowych, w Kazimierskiej Hali Sportowej, zakończyły się podwójnym zwycięstwem drużyn dziewcząt i chłopców z Odonowa.

      Obydwie drużyny wygrały wszystkie mecze i okazały się bezkonkurencyjne wśród  lokalnych rywali. 

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • II Kazimierska Giełda Szkół Ponadpodstawowych

     • Stoisko ZSZ w Odonowie na II Kazimierskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych było wyjątkowo barwne i ciekawe. Hotelarze serwowali pyszne przekąski i soft drinki, logistycy proponowali grę i ciekawe nagrody, informatyków wspierali nasi projektowi Partnerzy z firmy Syntea. Wirtualne google cieszyły się dużym zainteresowaniem. Byliśmy bezpieczni dzięki ochronie naszego oddziału mundurowego.

      Dziękujemy Panu porucznikowi Pawłowi Pasternakowi - naszemu absolwentowi, za ciekawą i inspirującą prezentację swojej kariery zawodowej i motywowanie młodzieży do wyboru kierunku technik logistyk z oddziałem przygotowania wojskowego w Technikum w Odonowie.

     • VIII Rajd Józefa Piłsudskiego z udziałem Uczniów z Odonowa

     • 15. marca kadeci Oddziału Mundurowego w  ZSZ w Odonowie wzięli udział w marszu i uroczystościach upamiętniających postać Józefa Piłsudskiego. Organizatorami rajdu było Muzeum Regionalne w Pińczowie oraz Związek Strzelecki „Niepodległość”.

      15-sto kilometrowa trasa prowadziła z Pińczowa do Grudzyna, gdzie znajduje się dworek Józefa Piłsudskiego.

      Uczestnicy marszu złożyli wiązanki i znicze na cmentarzu w Mierzwinie, gdzie znajduje się mogiła piłsudczyków poległych w walkach nad Nidą w 1915 r.

     • Sukces Ucznia z Odonowa w konkursie „Zastosowania sztucznej inteligencji-szanse i zagrożenia”.

     • Gratulujemy Mateuszowi, który zajął I miejsce w konkursie zorganizowanym w tegorocznej edycji Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorami konkursu byli: Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

      4 marca 2024 r. w siedzibie Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach miały miejsce obchody XII ŚDBI. W programie nie zabrakło wykładów, warsztatów i prezentacji propagujących zasady bezpieczeństwa w sieci. Wśród eksponowanych materiałów znalazł się film autorstwa naszego Ucznia Mateusza pt. „Zastosowania sztucznej inteligencji  -szanse i zagrożenia”.

      Mateusz przygotował film pod kierunkiem Pani Agnieszki Krupa, której gratulujemy pomysłów i dziękujemy za inspirowanie uczniów do podejmowania ciekawych wyzwań.

      Dziękujemy Organizatorom za wyrazy uznania dla naszego Ucznia i cenne nagrody.

     • Dobre zawody są u nas!

     • Jak wskazuje Obwieszczenie Ministra Edukacji i Nauki (M.P. 2023 poz. 145) technik logistyk, technik hotelarstwa i technik informatyk to zawody o istotnym zapotrzebowaniu na rynku pracy. Nic więc dziwnego, że 1. marca zawody te cieszyły się dużym zainteresowaniem ósmoklasistów podczas Festiwalu Zawodów 2024 w Zespole Placówek Oświatowych w Koszycach. Szczególną uwagę zwracali przedstawiciele działającego w szkole oddziału mundurowego. Zachęcali oni do wstąpienia do Oddziału Przygotowania Wojskowego, który od przyszłego roku szkolnego będzie funkcjonował w ZSZ w Odonowie, dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej. Darmowe umundurowanie, wyjazdy do jednostki patronackiej na zajęcia praktyczne i biwaki, przywileje przy rekrutacji na uczelnie wojskowe oraz skrócony czas odbycia służby wojskowej to tylko niektóre z przywilejów dla kadetów OPW. Zapraszamy do Odonowa. Rekrutacja już wkrótce!

     • DZIEŃ KOBIET – MARZEC 2024

     • W tym roku Dzień Kobiet świętowaliśmy wcześniej niż zwykle, bo już 1. marca.

      Ten dzień był kolejną okazją do wspólnego spotkania oraz zaprezentowania talentów artystycznych naszych uczniów. W tym roku program słowno-muzyczny został przygotowany pod hasłem : „Kobiety, ach te kobiety…”. Jego przewodnia myśl została ujęta i rozwinięta w prezentacji tzw. „typów kobiet”, np. pracoholiczki, kumpeli, sportsmenki i feministki. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo ciekawe kreacje tych współczesnych portretów poprzez odpowiedni dress code każdej z nich oraz prezentację najbardziej charakterystycznych cech zachowań przynależnych tym „typom”.

      Tematyka związana z życiem kobiet dominowała również w wierszach oraz piosenkach – niektóre z nich były śpiewane na bis wspólnie z publicznością, która włączyła się do wspólnej zabawy.  

      Później twórcy wprowadzili nas w inny klimat. Wzorując się na twórczości Adama Mickiewicza zaprezentowali typowo romantyczne wyznanie miłości, czym wzbudzili zachwyt publiczności.    

      W trakcie uroczystości Samorząd Szkolny złożył naszym Paniom wzruszające życzenia i wręczył im piękne kwiaty oraz słodkie prezenciki.

      Na zakończenie wspólnej zabawy czekała nas niespodzianka, czyli konkurs, w którym wzięli udział nasi uczniowie prezentujący autorskie projekty kobiecych strojów. Byliśmy zdumieni ich oryginalnością. 

     • Bal studniówkowy 2024

     • Maturzyści z Technikum im. Wł. Grabskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie bawili się na balu studniówkowym 11 lutego 2024 r w Domu Weselnym Melodia w Skalbmierzu.

      Prowadzący Uczniowie: Weronika, Amelia, Norbert, Kamila oraz Sandra rozpoczęli bal od powitania zaproszonych gości honorowych: Pana Jana Nowaka - Starosty Kazimierskiego, Pana Jerzego Bojanowicza – Przewodniczącego Rady Powiatu. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rodzice zostali przywitani gromkimi brawami. Wysłuchano okolicznościowych przemówień, dokonano uroczyście otwarcia balu studniówkowego. Miłą niespodzianką dla maturzystów był symboliczny prezent wręczony przez Dyrektor Jolantę Mizio - czterolistna zielona koniczynka z nazwą ZSZOdonow zaprojektowana i wykonana w szkole, To miła pamiątka dla każdego Ucznia – symbol życzeń powodzenia na egzaminie maturalnym oraz w planowaniu dalszej przyszłości.

      By staropolskiej tradycji stało się zadość, rozpoczęto bal dostojnym polonezem.

      Dalsza część balu obfitowała w wiele atrakcji: tort studniówkowy, sesja fotograficzna i zabawa do białego rana.

      Teraz pozostały piękne wspomnienia i ostatnie chwile przygotowań do zakończenia szkoły, egzaminu maturalnego.

      Każdemu maturzyście  życzymy optymizmu i wiary we własne siły.

      A w przyszłości

      … Próbuj życia i układaj je na własny sposób. Żyj najpiękniej jak umiesz. Po swojemu. Spełniaj się…

     • Tłusty czwartek

     • Tradycji stało się zadość - prężnie działająca w ZSZ w Odonowie Spółdzielnia Uczniowska ufundowała dla wszystkich Uczniów pączki, którymi częstowały hotelarki. Było smacznie:)

     • Wizaż i stylizacja

     • Dnia 6 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty wizażu dla naszych uczennic, ale nie tylko… Zaproszonymi gośćmi były absolwentki kierunku kosmetologia z Akademii Nauk
      Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Nasi uczniowie mogli wysłuchać wykładu jednej z Pań m.in. na temat rodzajów makijaży, typów skóry czy różnych akcesoriów do makijażu. W tym samym czasie na jednej z uczennic wykonywany był pokazowy makijaż codzienny. Chętni uczniowie mogli pokazać swoje zdolności na face chartach. Warsztaty zakończyły się udzieleniem promesy dla uczennicy, która zdaniem specjalistek przygotowała najlepszy makijaż. Nagrodą jest darmowy pierwszy rok studiów na dowolnie wybranym kierunku na Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

     • Wkrótce Odonów rozpocznie rekrutację do oddziału przygotowania wojskowego

     • Wspólnie z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju zachęcamy ósmoklasistów z okolicznych szkół podstawowych do wstąpienia do oddziału przygotowania wojskowego.

      ZSZ w Odonowie uzyskał pozytywną decyzję Ministerstwa Obrony Narodowej na utworzenie OPW. Dzięki temu Uczniowie należący do OPW od przyszłego roku szkolnego:

      • otrzymają darmowe wyposażenie i umundurowanie.
      • będą uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych w patronackiej jednostce wojskowej w Kielcach,
      • zdobędą wiedzę i przeżyją ciekawą przygodę podczas obozu szkoleniowego.

      Jako Absolwenci OPW:

      • uzyskają dodatkowe punkty w rekrutacji do służby wojskowej oraz w dalszym kształceniu w uczelniach wojskowych,
      • zdobędą preferencje do wojsk obrony terytorialnej,
      • będą mieli prawo do odbycia skróconej służby przygotowawczej,
      • uzyskają certyfikat ukończenia szkolenia wojskowego.

      Zapraszamy do OPW w Odonowie

     • Maleńka przyszła miłość...

     • Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i piękna, czas okazywania sobie nawzajem miłości i życzliwości. Ze świętami związane są różne tradycje, a jedną z nich jest wieczerza wigilijna. 20 grudnia cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowychw Odonowie spotkała się na sali gimnastycznej. W świąteczny nastrój wprowadziło nas wspólne kolędowanie. Każda klasa oraz nauczyciele zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Były życzenia, opłatek, kolędowanie oraz wspólne spożywanie potraw wigilijnych. Ponadto świąteczną atmosferę podkreślały piękne dekoracje bożonarodzeniowe. Te wyjątkowe chwile z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że atmosfera następnych spotkań wigilijnych w Naszej Szkole będzie odbywała się w tak samo miłej i rodzinnej atmosferze.

     • II Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

     • 13 grudnia uczennice Technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa reprezentowały ZSZ w Odonowie w okręgowym etapie II Olimpiady Umiejętności Hotelarskich.

      Napisane!!! Trzymamy kciuki za super wyniki:)

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
   • 41 35 21 173
    513950701
   • Odonów 54
    28-500 Kazimierza Wielka
    Poland
   • /zszodonow/SkrytkaESP
   • AE:PL-28211-93799-DHJUR-21
  • Logowanie