• Z wizytą w schronisku

     • W listopadzie w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie odbyła się zbiórka  dla schroniska Psie Pole w Racławicach.  Szkolna reprezentacja dostarczyła psiakom i kociakom  smakołyki i inne artykuły, które na pewno się w ich ,,domu’’ przydadzą. Lista potrzeb czworonożnych mieszkańców schroniska jest długa. Przyda się właściwie wszystko: od mokrej i suchej karmy dla psów i kotów, poprzez koce, środki dezynfekcji po akcesoria takie jak smycze, zabawki legowiska czy budy.

       Pełna lista potrzeb znajduje się na stronie fundacji: www.schroniskopsiepole.pl.

      Za wszelką pomoc  wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom: DZIĘKUJEMY!

     • Nocne ćwiczenia oddziału mundurowego

     • W dniach 17-18 listopada oddział mundurowy ZSZ w Odonowie pod opieką Pana M. Stępnia odbył szkolenie praktyczne połączone z musztrą nocną. Miały miejsce ćwiczenia ze strzelania pistoletem typu „Margonin”, karabinem Beryl oraz strzelbą kaliber 12. Po ćwiczeniach przyszedł czas na sprawdzian z dystynkcji wojskowych.

      Nocleg przebiegał w typowo wojskowych warunkach.

      Noc pełna wrażeń zakończyła się elementami survivalu. A gdy „poranna zaprawa” dała wszystkim w kość przyszła pora na pizzę i gorącą herbatę.

     • Słodka wycieczka

     • W dniu 15 listopada uczniowie ZSZ w Odonowie udali się na wycieczkę do Krakowskiej Manufaktury Czekolady.

      Jest to wyjątkowe miejsce w samym sercu Krakowa, łączące w sobie najlepsze tradycje czekoladowe z całej Galicji. Od niezapomnianego smaku pralinek wytwarzanych wyłącznie ręcznie według starych receptur, do legendarnej krakowskiej czekolady.

      Każdy wyrób Krakowskiej Manufaktury Czekolady to nie tylko historia Galicji ale i poznanie tradycyjnych smaków najlepszych czekolad.

      Program warsztatów zawierał:

      1. Historię powstania czekolady i przedstawienie procesów produkcji czekolady od samego ziarenka.

      2. Wyrób pralinek.

      3. Rysowanie topioną czekoladą.

      4. Pisanie na tabliczce czekolady.

      5. Dekorowanie gotowych pralinek posypkami.

      Po zakończonych warsztatach każdy z uczniów otrzymał własnoręcznie zrobione słodycze i BARDZO SŁODKIE WSPOMNIENIA:)

     • "Moda na zdrowie" w klasie IIIa

     • 15 listopada to kolejna zdrowa środa w ZSZ w Odonowie. W ramach projektu „Moda na zdrowie” dziś zaprezentowali swoje pomysły uczniowie klasy IIIa. W skład serwowanego przez nich zdrowego poczęstunku wchodziły owoce i soki.

     • #SzkołaDoHymnu

     • Uczniowie i Nauczyciele ZSZ w Odonowie uczestniczyli w kolejnej edycji akcji MEiN „Szkoła do hymnu”, która ma na celu włączenie społeczności szkolnych w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      #SzkołaDoHymnu to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. 

      W piątek 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 w Odonowie rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

     • Moda na zdrowie

     • Klasa 2a przygotowała smaczne przekąski w ramach projektu Moda na zdrowie.

      Uczniowie częstowani byli własnoręcznie wyciskanym sokiem, owocowymi szaszłykami, musami owocowymi i innymi zdrowymi przekąskami na drugie śniadanie.

      Dziękujemy Oliwii, Kamili oraz całej klasie 2a , czekamy na propozycje pozostałych klas.

     • Podziękowania dla Partnerów Szkoły

     • Uczniowie ZSZ w Odonowie złożyli Partnerom Szkoły podziękowania za udział i zaangażowanie w organizację działań w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery,  realizowanego pod hasłem „Talent i praca – to się opłaca”.

      Szczególne podziękowania złożono:

      Pani Stanisławie Szuba - Dyrektor Banku PKO BP oddział Kazimierza Wielka,

      Panu Rafałowi Gabrysiowi - Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej,

      Doradcom Zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy,

      Absolwentkom naszej Szkoły - Annie Rusieckiej i Paulinie Porębskiej.

     • „Żeby Polska była Polską” 105. rocznicę odzyskania niepodległości  przez Polskę uczczono w ZSZ w Odonowie ślubowaniem oddziału mundurowego oraz widowiskiem artystycznym

     •  

      Patriotyczny charakter wydarzenia podkreślił  sztandar szkoły oraz wspólnie odśpiewany hymn narodowy.

      Prezentacja kadetów z oddziału mundurowego wywołała wśród  uczniów i nauczycieli wzruszenie i poczucie wyjątkowości wydarzenia.

      Ślubowanie klas mundurowych,  oddziałów mundurowych to wieloletnia tradycja sięgająca 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy utworzono w Liceum Ogólnokształcącym w Odonowie klasę mundurową.  

      Oddział mundurowy powstał z inicjatywy uczniów w roku 2016. W skład oddziału mundurowego wchodzą uczniowie klas technikum. W ramach dodatkowych zajęć młodzież:

      • ćwiczy musztrę,
      • uczestniczy w zajęciach i zawodach strzeleckich,
      • doskonali umiejętności wojskowe na obozach i szkoleniach poligonowych,
      • reprezentuje szkołę na uroczystościach państwowych,
      • uczestniczy w wizytach studyjnych w jednostkach mundurowych,
      • uczestniczy w rajdach pieszych,
      • doskonali techniki survivalowe,
      • ma przywilej noszenia munduru.

      „Dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować oraz znać, szanować i wzbogacać jej dobre tradycje sportowo-obronne” – ślubowali kadeci oddziału mundurowego w dniu 6 listopada 2023 r.

      Od nowego roku szkolnego powstanie w ZSZ w Odonowie nowa formacja: oddział przygotowania wojskowego na mocy Decyzji Ministra Obrony Narodowej, a jej członkowie będą kontynuować bogate tradycje sportowo-obronne szkoły w Odonowie.

      Występowi artystycznemu  uczniów towarzyszyło motto: „Żeby Polska była Polską”.

      Widowisko było żywą lekcją historii, podkreślającą   najważniejsze wydarzenia, które miały  wpływ na odzyskanie upragnionej wolności.  Pieśni patriotyczne i utwory  poetyckie nawiązywały do ogromnego poświęcenia i oddania walczących za  najważniejszą narodową sprawę – wolność.

      Wydarzenie upamiętniło patriotów, którzy walczyli o wolność i przyczynili się do tego, że dziś możemy uczyć się i pracować w bezpiecznej Ojczyźnie.

     • Pamiętamy o tych, którzy odeszli

     • Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji.

      31 października Oddział Mundurowy ZSZ w Odonowie odwiedził groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

     • Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

     • 25 października 2023 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny II Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, której motto brzmi: "Hotele są tak dobre jak ludzie, którzy w nich pracują".

      W eliminacjach szkolnych wzięło udział 19 uczniów z  klas hotelarskich. Zwyciężyły Kasia i Gabrysia z klasy Va. Gratulujemy i trzymamy kciuki bo już 13 grudnia etap okręgowy.

     • Logistycy podjęli wyzwanie

     • W dniu 26 października 2023 r. uczniowie klasy Va wzięli udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

      Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są: wiedza, umiejętności oraz postawy w obszarze branży TSL (transport-spedycja-logistyka).

      Celem głównym Olimpiady jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów w obszarze branży TSL, pobudzanie ich twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, a także lepsze przygotowanie uczniów do nauki
      w szkołach wyższego stopnia (kształcących na kierunkach Logistyka i/lub Transport) lub do wykonywania zawodu.

      Dziękujemy uczestnikom. Trzymamy kciuki.

     • Logistycy i informatycy na wycieczce branżowej w Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach

     • W piątek 27 października uczniowie klas drugich technikum im. W. Grabskiego w Odonowie zwiedzili Centrum Edukacji Lotniczej na lotnisku Balice koło Krakowa. Celem wyjazdu było  zapoznanie się z profesjonalnie zorganizowaną i wyposażoną jednostką branży turystyczno-logistycznej.

      Tematem spotkania uczniów ZSZ w Odonowie ze specjalistami Centrum Edukacji Lotniczej była „Ścieżka pasażera oraz taras widokowy”. Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem infrastruktury terminalowej, zwiedzili taras widokowy oraz dowiedzieli się jak zbudowane jest lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera.

      Serdecznie dziękujemy za miłą i profesjonalną organizację zajęć w CEL Kraków AIRPORT.

     • Dzień Postaci Fikcyjnej w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie

     • 27 pażdziernika pomysłowi Uczniowie ZSZ w Odonowie wykreowali różne postaci z bajek i nie tylko...

      Mogliśmy podziwiać pomysły, zaangażowanie w przygotowanie kreacji jak i współpracę w zespole.

      Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz Pani Patrycji Mamczyńskiej za przygotowanie tego wydarzenia.

     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     • Stypendystką Prezesa Rady Ministrów w ZSZ w Odonowie na rok szkolny 2023/24 została Klaudia, uczennica klasy V kształcąca się w zawodzie technik logistyk. W dniu 26 października Klaudia otrzymała dyplom i gratulacje z rąk Wicewojewody Świętokrzyskiego Rafała Nowaka oraz Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty Katarzyny Nowackiej. Uroczystość rozdania dyplomów miała miejsce w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

      Gratulujemy Klaudii i życzymy jej dalszych sukcesów.

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • 16 października 2023 roku ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery - pod hasłem "Talent i Praca - To Się Opłaca".

      Jest to coroczna akcja inicjowana przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych, mająca na celu inspirowanie lokalnych inicjatyw i działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego.

      W naszej szkole również odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery. Od 16 do 20 października uczniowie mogli spotkać się z pracodawcami, doradcami zawodowymi, absolwentami naszej szkoły oraz służbami mundurowymi.

      Podczas tych spotkań uczniowie dowiedzieli się:

      - jak rozpocząć poszukiwania pracy,

      - na jaką pomoc mogą liczyć ze strony Urzędu Pracy,

      - jak uatrakcyjnić swoje CV czyli kursy, szkolenia i warsztaty,

      - na co zwracają uwagę pracodawcy podczas rekrutacji,

      - jak przebiega proces rekrutacji

      - jakie są wyzwania i korzyści prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. 

      Absolwenci naszej szkoły podzielili się z uczniami swoim doświadczeniem oraz udzielili kilku cennych rad, o których należy pamiętać przy poszukiwaniu pracy.

      Podczas spotkania ze służbami mundurowymi uczniowie dowiedzieli się jakie warunki należy spełnić, aby rozpocząć pracę w wojsku, policji czy straży.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację OTK w naszej szkole. Szczególne podziękowania składamy naszym gościom:

      Pani Stanisławie Szuba - Dyrektor Banku PKO BP oddział Kazimierza Wielka,

      Panu Rafałowi Gabryś - Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej,

      Doradcom Zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy,

      Absolwentkom naszej Szkoły - Annie Rusieckiej i Paulinie Porębskiej.

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSZ w Odonowie

     • Każdy ma swoją szansę – wystarczy tylko chcieć

      – tak zachęcał uczniów do kreowania swojej kariery zawodowej, Absolwent Liceum Profilowanego w Odonowie – młodszy aspirant Łukasz Parada, Przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej na spotkaniu w dniu 20 października 2023 w ZSZ w Odonowie.

      Na wyjątkowym spotkaniu ze służbami mundurowymi podsumowano Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSZ w Odonowie.

      Perspektywy służby w Wojsku Polskim, straży pożarnej i policji przedstawili Uczniom Przedstawiciele służb mundurowych.

      10 Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej reprezentowali: szer. Mariusz Piekarski, szer. Michał Szewczyk.

      Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku Zdroju reprezentowali: Szef Wydziału Rekrutacji major Stanisław Kasza oraz por. Mateusz Michalski, st. chorąży Jacek Pęczkowski.

      Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej reprezentował Komendant Powiatowy st. kpt. Marcin Oziębło oraz mł. asp. Łukasz Parada.

      Komendę Powiatową Policji w Kazimierzy Wielkiej reprezentowali: Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego komisarz Szczepan Bała, sierżant sztabowy Tomasz Darmoń oraz aspirant sztabowy Sławomir Ciemniak.

      Dzięki interesującym relacjom Gości ukazano naszym Uczniom perspektywy rozwoju zawodowego w policji, straży pożarnej oraz możliwości, jakie stwarza Wojsko Polskie.

      Podkreślono, że praca w służbach nie tylko daje satysfakcję finansową ale również przyczynia się do poczucia pełnienia ważnej dla społeczeństwa misji.

      Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy w dniach 17-23 października odwiedzili naszą szkołę i przekazali Uczniom cenne wskazówki, jak kierować swoim dalszym rozwojem zawodowym.

       

     • Z wizytą w Centrum Logistycznym

     • 16 pażdziernika logistycy z ZSZ w Odonowie udali się na wycieczkę branżową do Rohlig Suus Logistics – międzynarodowej firmy z siedzibą w Krakowie, która zajmuje się głównie logistyką kontraktową i jest Europejskim Centrum Logistycznym, zatrudniającym 2 500 pracowników.

      Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działalnością polskiej firmy o globalnym zasięgu w branży TSL. Duże wrażenie na zwiedzających wywarły nowoczesne magazyny towarów oraz systemy spedycji i dystrybucji.

      Dziękujemy kierownictwu Rohlig Suus Logistics za umożliwienie naszym uczniom poznania prężnie działającej firmy oraz za profesjonalne przedstawienie tej branży.

     • "100 lat" dla Nauczycieli od Uczniów ZSZ w Odonowie

     • Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej było okazją do przekazania Nauczycielom wielu ciepłych słów i życzeń.

      Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowy. Dyrektor wręczyła Nauczycielom i Pracownikom dyplomy uznania i nagrody, ogłosiła również nagrodę specjalną dla Uczniów.

      Uczniowie wyśpiewali Nauczycielom życzenia a świętowanie zakończono wspólnym tańcem.

      Nauczyciele po raz kolejny przekonali się, że mogą liczyć na szacunek i uznanie swoich Uczniów.

      Dziękujemy!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
   • 41 35 21 173
    513950701
   • Odonów 54
    28-500 Kazimierza Wielka
    Poland
   • /zszodonow/SkrytkaESP
   • AE:PL-28211-93799-DHJUR-21
  • Logowanie