• ,,Chcemy wygrać z sepsą!’’ 31. Finał WOŚP

• 29 stycznia to data kolejnego już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół Szkół Zawodowych
            w Odonowie w tym roku będzie reprezentować w trakcie grania Orkiestry 16 wolontariuszy z klas: IA, IB, IIA, III A, IVA i IVB Technikum.
            Zimowe, styczniowe dni nie zachęcają do wychodzenia z domu. Mimo to grupy uczniów zarówno tych
            z Odonowa, jak i innych szkół wychodzą na ulice, by kwestować w ramach wolontariatu. Świadczy to o tym, że współczesnej młodzieży nie brakuje empatii. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem: ,,Chcemy wygrać z sepsą!’’.

• Studniówek czar - wspomnienia

• Na   100 dni przed egzaminem  dojrzałości,  maturzyści  z Technikum im. Władysława Grabskiego w Odonowie biesiadowali  w  lokalu   „Monika”  w Działoszycach.

W ponad 75-letniej historii Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie, studniówki w większości odbywały się w szkole. Od kilkunastu lat organizatorzy jednak wybierają studniówkę poza szkołą. Tym sposobem bale dojrzałości ZSZ w Odonowie odbyły się już prawie we  wszystkich okolicznych lokalach.

Punktualnie o godzinie 19 zebranych gości powitali prowadzący część oficjalną przedstawiciele klasy IV b Martyna Bińkowska i Klaudia Bałaga. Gorącymi brawami powitano Przewodniczącego Powiatu Kazimierskiego – Pana Jerzego Bojanowicza, Panią dyrektor ZSZ w Odonowie Jolantę Mizio, Panią  Wicedyrektor Wioletę Żabicką, grono pedagogiczne, rodziców, koleżanki i kolegów maturzystów oraz towarzyszące im osoby. Prowadzący podkreślili podniosły nastrój balu studniówkowego z poszanowaniem tradycji i obyczajów. By więc stało się im zadość, rozpoczęto bal dostojnym, staropolskim tańcem – polonezem. Podniosłą atmosferę wieczoru podkreślały piękne kreacje maturzystów.

Część oficjalną wypełniły przemówienia oraz życzenia dla przyszłych maturzystów.

W podziękowaniu dla nauczycieli i rodziców  dedykowano im piosenki „Nic dwa razy się nie zdarza” , „Biegnij przed siebie”  .

Czar studniówkowych kreacji…

Zachwycały kreacje uczennic – dominowały suknie czarne, błękitne, długie. Zmiana w wyglądzie -  makijaż, fryzura, wieczorowa kreacja powodowała, że trudno było rozpoznać niektóre osoby.

Rodzice -  najlepsi logistycy

Studniówka odbyła się dzięki zaangażowaniu rodziców, których działaniami kierowała Pani Urszula Jaros.  Rodzice zadbali o wybór lokalu, menu studniówkowe, umowę z zespołem muzycznym. Zatroszczono się  również o bezpieczeństwo uczestników  balu.

Dalsza część balu obfitowała w wiele atrakcji. Był tort studniówkowy, sesja fotograficzna,  zabawa do białego rana.

• Wizyta Wojewódzkich koordynatorów ratownictwa medycznego

• Pan Arkadiusz Lech oraz Paweł Kubicki, którzy pełnią obowiazki Wojewódzkich Koordynatorów Ratownictwa Medycznego odwiedzili naszą szkołę 18 stycznia 2023 roku.

Podczas spotkań z uczniami oraz pracownikami przekazali bardzo ważne informacje dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz specyfiki pracy ratowników medycznych.

Podczas warsztatów każdy uczestnik spotkania miał możliwość doskonalenia umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem defibrylatora AED.

Dziękujemy prowadzącym warsztaty za profesjonalne przygotowanie ćwiczeń i sympatyczną atmosferę.

• Trenuj z wojskiem w ferie

• Zaproszenie przekazane przez Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku Zdroju:

"Informujemy iż Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi program pod nazwą Trenuj z Wojskiem w ferie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach w dniach 28 stycznia i 11 lutego.

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, wiek i kontakt – możesz do tego wykorzystać email: cpdmz@ron.mil.pl i telefon: 261 174 347261 174 270 lub zgłoś się osobiście ul. Wojska Polskiego 300, Kielce. Nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnikami szkolenia mogą być osoby:

• posiadające polskie obywatelstwo, niebędące obywatelami innego kraju
            • w wieku od 15 do 65 lat (poniżej 18 lat za zgodą rodzica/opiekuna)
            • bez poważnych problemów zdrowotnych

Szkolenie jest bezpłatne. Zapewniamy ubezpieczenie i wyżywienie.

Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością, m.in. posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie się podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem.

Dla zainteresowanych służbą wojskową będzie to możliwość sprawdzenia jak wygląda szkolenia wojskowe i jak to jest być żołnierzem. Po zakończeniu szkolenia wystawiany będzie punkt rekrutacyjny. Będzie można w ekspresowym tempie złożyć aplikację do służby i wstąpić w szeregi Wojska Polskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://cpdmz.wp.mil.pl/pl/pages/trenuj-z-wojskiem-w-ferie/"