• TECHNIK ADMINISTRACJI

Kierunek kształcenia w Szkole Policealnej dla dorosłych o dwuletnim cyklu kształcenia (4 semestry). Nauka odbywa się dwa razy w tygodniu, w weekendy.

Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Egzamin potwierdzający kwalifikację  EKA.01.Obsługa klienta w jednostkach administracji odbywa się pod koniec klasy drugiej. Szkoła posiada uprawnienia Ośrodka Egzaminacyjnego.

Technik administracji jest osobą odpowiedzialną w instytucji za interpretację i stosowanie przepisów prawnych z różnych dziedzin prawa, przygotowanie projektów umów, porozumień, decyzji, regulaminów, instrukcji i innych dokumentów oraz aktów. Posługuje się wskaźnikami ekonomicznymi i metodami analizy ekonomicznej i dokumentacją księgową. Pracownik administracyjny redaguje pisma, korespondencję, sprawozdania, notatki służbowe, sporządza protokoły umowy o pracę, regulaminy pracy i wynagrodzenia. Odpowiada za prawidłowe przyjmowanie, segregowanie i klasyfikowanie informacji. Technik administracji posiada kwalifikacje zawodowe związane z rozumieniem i stosowaniem w praktyce norm prawnych, przejawiające się w poszanowaniu zasad służących organizacji każdej zbiorowości ludzkiej.

Po zakończeniu nauki technik administracji jest przygotowany do wykonywania poniższych czynności zawodowych:

• Gromadzenie dokumentacji i informacji, w tym informacji o charakterze ekonomicznym i statystycznym,
        • Nadzorowanie wewnętrznej koordynacji działalności jednostek organizacyjnych,
        • Sporządzanie sprawozdań, protokołów z posiedzeń i zebrań, opracowywania projektów aktów administracyjnych,
        • Prowadzenie postępowań kończących się wydaniem decyzji administracyjnej,
        • Prowadzenie podstawowej dokumentacji księgowej, związanej z planowaniem kosztów i przychodów, gospodarowaniem majątkiem oraz nadzorowaniem innych pracowników,
        • Obsługa podstawowych i specjalistycznych sprzętów biurowych,
        • Przygotowanie akt do archiwizacji.

Absolwent tego kierunku znajdzie zatrudnienie w:

• Administracji rządowej,
        • Jednostkach samorządu terytorialnego tj. urzędach marszałkowskich, urzędach powiatowych i gminnych, urzędach skarbowych,
        • Sądach,
        • Bankach,
        • Instytucjach publicznych,
        • Podmiotach gospodarczych.

Wydajemy zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS i inne;

Słuchaczom naszej Szkoły przysługuje LEGITYMACJA uprawniająca do zniżek

Nauka jest całkowicie ZA DARMO!